آموزش های فنی و حرفه ای برای نسل دوم پناهندگان افغان آغاز شد

تهران بزرگ -ایرنا - مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران از آموزش نسل دوم (نسل جدید) پناهندگان افغان به منظور بازگشت عزت مندانه به کشورشان خبر داد.

ˈحمیدرضا خانپورˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آموزش پناهندگان افاغنه با هدف بازگشت عزت مندانه و با شوق به وطن اصلی آنها انجام می شود.
وی گفت: بر اساس تفاهم نامه ای با اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل و انجمن حمایت از پناهندگان دانمارک و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور این آموزش ها ارائه شد.
خانپور خاطر نشان کرد: بر اساس تفاهم نامه یاد شده، مقرر شد آموزش های مهارتی و تخصصی به منظور بالابردن مهارت فنی و آَشنایی با مشاغل مهارتی مختلف به نسل دوم افاغنه ارایه شود.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران با بیان اینکه تا پایان سال 2013 میلادی 5 هزار و 627 نفر از افاغنه آموزش های مهارتی را کسب کردند، افزود: از این تعداد یک هزار و 212 نفر در تهران آموزش دیده اند.
وی یادآور شد: پیش بینی می شود در سال 2014 میلادی نیز یک هزار نفر از مهاجران افاغنه در شهر تهران آموزش فنی و حرفه ای را فراگیرند.
خانپور رشته های طراحی و دوخت، صنایع دستی، فناوری اطلاعات، صنایع چوب، جوشکاری، برقکاری، اتومکانیک و مهارت های صنعتی ساختمان را از جمله رشته های آموزشی به نسل دوم افاغنه برشمرد.
تهرام/7244/ 699

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال