کارگاه آموزشی نحوه چگونگی تعاملات تجاری با اتحادیه اروپا برگزارشد

تهران بزرگ-ایرنا - کارگاه آموزشی نحوه چگونگی تعاملات تجاری با اتحادیه اروپا و راهکارهای حقوقی با حضور دکترˈجاستوس جانسن ˈعضو انجمن حقوقدانان ایران و آلمان و وکیل حقوق تجارت بین الملل از کشور آلمان در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، درکارگاه آموزشی نحوه چگونگی تعاملات تجاری با اتحادیه اروپا و راهکارهای حقوقی که با حضور ˈجاستوس جانسن ˈعضو انجمن حقوقدانان ایران و آلمان و وکیل حقوق تجارت بین الملل از کشور آلمان و با حضورنمایندگان بیش از شش هزار شرکت تولیدی در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران برگزارشد راهکارهای راهکارهای حقوقی در برخورد با تحریم ها مورد بررسی قرار گرفت.
جاستوس جانسن عضو انجمن حقوقدانان ایران و آلمان و وکیل حقوق تجارت بین الملل در این کارگاه با بیان این مطلب که چگونگی برخورد با اثرات تحریم مسئله ای نیست که در دانشگاه تدریس شودو بر اساس آموزش های دانشگاهی بتوان با آن برخورد کرد اظهار کرد: باید مسایلی که در اثر تحریم ها برای شرکت های ایرانی ایجاد شده، مصداقی مطرح و پیگیری کرد.
وی مهمترین مشکل شرکت های ایرانی در زمان تحریم را نقل و انتقال پول ذکر کرد و گفت: متاسفانه در زمان تحریم ها بانک های اتحادیه اروپا بیش از حدلازم برای نقل و انتقال پول ایرانیان ایجاد مشکل می کرد.
جانسن افزود: اما اخیرا سیگنال های مثبتی برای تغییر شرایط دیده می شود که می تواند به بهتر شدن وضعیت در آینده نزدیک کمک کند.
عضو انجمن حقوقدانان ایران و آلمان بیان کرد: بانک های خصوصی آلمان و ایرانی های مقیم آلمان می توانند تا بر طرف شدن کامل مشکلات بین المللی ایران به افزایش میزان مبادلات تجاری میان دو کشور کمک کنند.
وی گفت: برای برطرف شدن مشکلات تولیدکنندگان ایرانی باید با هر وزارتخانه ای در آلمان به طور اختصاصی وارد مذاکره شد تا بدین ترتیب فعالان اقتصادی ایران بتوانند به راحتی در آلمان کارکنند.
در ادامه این کارگاه هرکدام از نمایندگان شرکت های ایرانی به مطرح کردن مشکلات خود پرداختند و خواستار ارائه راه حل شدند.
ˈرحمان پورقربانˈ دبیر انجمن خدمات فنی و مهندسی تجهیزات و صنعت و معدن ایران در این کارگاه بهترین راهکار امروز ایران را جذب سرمایه گذران خارجی عنوان کرد و گفت: با جذب سرمایه های خارجی و هدایت آنها به سمت تولید می توان صادرات ایران را رونق بیش از پیش داد.
تهرام/9977/ 699

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال