آزمون سنجش مهارت و صلاحیت حرفه ای در بخش صنعت ساختمان برگزار شد

شهرری - ایرنا - مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران گفت: آزمون سنجش مهارت و صلاحیت حرفه ای در بخش صنعت ساختمان در استان تهران برگزار شد.

حمیدرضا خانپور عصر پنجشنبه در حاشیه برگزاری این آزمون به خبرنگار ایرنا گفت: آزمون سنجش مهارت و صلاحیت حرفه ای شاغلان بخش صنعت ساختمان در شهرستانهای استان تهران پاکدشت، ورامین، قرچک، پیشوا، دماوند، فیروزکوه، ری، قدس، رباط کریم، اسلامشهر و بهارستان و شهر تهران با هدف ارتقای مهارت شاغلان در بخش صنعت ساختمان و تربیت کارگر ماهر ساختمانی برگزار شد.
به گفته وی؛ تقویت و مقاوم سازی ابنیه و همچنین جلوگیری و کاهش خسارتهای ناشی از عدم رعایت استانداردهای ایمنی در ساخت و ساز ساختمان ها ازدیگر اهداف این آزمون است.
وی اظهار داشت: شرکت کنندگان در این آزمون در رشته صنعت ساختمان در 16 حرفه، صنعت فرش پنج حرفه و صنایع دستی 10 حرفه به رقابت پرداختند.
خانپور تصریح کرد: شاغلان بخش صنعت ساختمان در چند حرفه تعیین صلاحیت فنی می شوند که از جمله می توان به حرفه های آرماتوربند، بتن ساز و بتن ریز، قالب بند و کفراژ بند، جوشکار اسکلت فلزی، بنای سفت کار، تأسیسات مکانیکی ساختمان (لوله کشی گاز خانگی و تجاری)، لوله کشی و نصب وسایل بهداشتی، عایق کار رطوبتی و آسفالت کار ابنیه، کارگر نگهداری بتن، کارگر نقشه بردار، گچ کار، سنگ کار، کاشی کار، در و پنجره ساز فلزی، تاسیسات برقی ساختمان (برقکارساختمان) اشاره کرد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران گفت: قبول شدگان در مرحله کتبی این آزمون پس از شرکت در مرحله عملی موفق به دریافت کارت مهارت شده و می توانند از مزایای آن استفاده کنند.
تهرام 687**1565

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال