صنعت فرش ایران یک شغل مولد محسوب می شود

تهران بزرگ - ایرنا - مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران با اشاره به اجرای آموزش های محصول محور با هدف ایجاد اشتغال در صنعت فرش دستباف گفت: صنعت فرش ایران یک شغل مولد و اصلی محسوب می شود.

ˈحمیدرضا خانپورˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: صنعت فرش ایران با مواد اولیه و مهارت ایرانی با وجود کارخانجات ریسندگی و دام فراوان برای تهیه پشم به عنوان یک شغل مولد و اصلی محسوب می شود.
وی گفت: توسعه فرهنگ مهارت آموزی در تولید، ایجاد اشتغال پایدار و تضمین فروش کالای ایرانی در رشته های صنعت فرش دستباف از اهمیت زیادی برخوردار است.
خانپور با اشاره به تفاهم نامه همکاری با اتحادیه سراسری تعاونی های تولیدکنندگان فرش دستباف ایران اظهار داشت: ترویج فرهنگ مهارت آموزی در رشته فرش دستباف به عنوان یک هنر ارزشمند ماندگار با فراهم کردن بسترهای مناسب برای حرکت به سمت تولید فرش ایرانی، ارتقاء بهره وری و ارزش افزوده تولید را به دنبال دارد.
وی بیان کرد: در این تفاهم نامه مقرر شده پشتیبانی از کارآموزان آموزش دیده برای اشتغال پایدار و هدایت آنان به بازار واقعی کسب و کار و تعامل در ایجاد فضای عرضه محصول قابل رقابت در بازار توسط اتحادیه سراسری تعاونی های تولیدکنندگان فرش دستباف ایران انجام شود.
خانپورخاطر نشان کرد: نظارت بر ارائه آموزش های محصول محور، تامین فضای آموزشی مورد نیاز، برنامه ریزی و نظارت بر فرآیند دوره های آموزشی، نظارت بر برگزاری آزمون و صدور گواهینامه مهارت نیز از تعهدات این فنی و حرفه ای است.
وی گفت: این تفاهم نامه آموزشی برای مدت دو سال در6 ماده و 21 بند منعقد شده است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران افزود: بافندگان فرش با فراگیری آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای و افزایش مهارت پس از دریافت کارت مهارت از آموزش فنی و حرفه ای استان و تایید اشتغال آنان از خدمات تامین اجتماعی بهره مند می شوند.
وی این خدمات را شامل استفاده از دفترچه خدمات درمانی، بازنشستگی، ازکارافتادگی و سایر مزایای مندرج در قانون تامین اجتماعی شامل حوادث و بیماری ها، غرامت دستمزد، ازکارافتادگی ، بازنشستگی و فوت برشمرد.
تهرام/7244/ 699

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال