گذرمهارتی طراحی و دوخت دردومین نمایشگاه مد و لباس فجر برپا شده است

تهران بزرگ - مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران گفت: در راستای تحقق شعار هر شهروند تهرانی یک مهارت، در دومین جشنواره مد و لباس فجر گذرمهارتی رایگان در رشته طراحی و دوخت برپا شده است.

حمیدرضا خانپور روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هدف از برگزاری این گذر مهارتی ترویج و تقویت فرهنگ کار و کارآفرینی و توسعه فرهنگ اشتغال از طریق مشاغل خانگی است.
وی گفت: استفاده از تولیدات داخلی به عنوان ارزش اسلامی و ملی، بسترسازی ایجاد اشتغال مولد و پایدار، ارتقای مهارت جوانان جویای کار، آشنایی با آموزش های فنی و حرفه ای و جلب همکاری بنگاه های اقتصادی از دیگر مزایازی برگزاری گذرهای مهارتی است.
خانپور با برپایی گذر های مهارتی بستر مناسبی برای آموزش شهروندان و اعتلای ارزش کار در میان جوانان ایجاد شده است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران بیان کرد: همچنین برگزاری گذرهای مهارتی رایگان شرایط برای ایجاد فرصت تبادل اطلاعات فنی میان جوانان و فراهم کردن زمینه اشتغال مولد و پایدار را فراهم می سازد.
وی اظهار کرد: کشف استعدادها و خلاقیت های نو مرتبط با طراحی و دوخت و ارایه نمونه طرح های جدید متناسب با استانداردهای اسلامی - ایرانی و ترویج طرح های ملی مناسب و در شان کشور از دیگر اهداف این گذر مهارتی است.
خانپور یادآور شد: سالانه 10 هزار کارآموز در رشته طراحی و دوخت، در آموزشگاه های فنی و حرفه ای دولتی و خصوصی استان تهران مهارت های فنی و حرفه ای این رشته را با بیش از 150 استاندارد فرا می گیرند.
به گفته خانپور این گذر مهارتی ازتاریخ 13 الی 23 اسفند ماه با همکاری معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ویک شرکت خصوصی تولیدی و صنعتی درمصلای بزرگ تهران برپا است.
تهرام/7244/ 1823

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال