آموزش های بازار محور برای اشتغالزایی ضروری است

تهران بزرگ - مدیر کل فنی و حرفه ای استان تهران گفت: ارائه آموزش های بازار محور برای ایجاد اشتغال مولد و رفع بی کاری ضروری است.

حمیدرضا خانپور روز شنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به جمعیت جوانان کشور، ضرورت ایجاد اشتغال مولد با استفاده از ارائه آموزش های مهارتی بازار محور وجود دارد.
وی گفت: این نوع آموزش ها با استفاده از تجربیات عملی استاد کاران ارائه می شود و بی کاری را رفع می کند.
خانپورافزود: باید آموزش ها به نوعی ارایه شود که تضمین کیفیت آموزشی را در بر داشته باشد.
مدیرکل فنی و حرفه ای استان تهران با اشاره به برگزاری کنفرانس ارزشیابی و تضمین کیفیت در نظام های آموزشی کشور گفت: در این کنفرانس مقالاتی درقالب آموزش های حرفه ای کاربردی ارایه شده است.
وی گفت: عملی شدن راهکارهای ارایه شده می تواند موجب افزایش کیفیت در آموزش شده و توسعه پایدار را ایجاد کند.
خانپور بیان کرد:آموزش ها باید از حالت تئوری به عملی گرایش یابد و در آموزش های عملی از حضور استادان ماهر و متخصص بهره گرفته شود.
مدیر کل فنی و حرفه ای استان تهران اضافه کرد: بر اساس تبصره 2 ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده، واحدهای تولیدی، خدماتی و صنعتی کشور در صورت فعالیت مستمر آموزشی و مهارت آموزی از بخشودگی مالیاتی نیز بهره مند می شوند.
خانپور گفت: توانمند سازی و ارتقای بهره وری نیروی کار با افزایش انگیزه، مهارت، خلاقیت، ایجاد تناسب بین مراکز آموزشی و پژوهشی با نیاز بازار کار و ساماندهی اشتغال و حرکت نیروی کار ایرانی از سطح ملی، منطقه ای و جهانی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی است.
تهرام/7244/ 675

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال