رونمایی از دستگاه سنگ شکن در بیمارستان شهید باهنر

تهران بزرگ - شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان یکی از شرکت های تابعه ی صندوق ذخیره ی فرهنگیان، مبادرت به خرید دستگاه سنگ شکن مدرن برای بیمارستان شهید باهنر فرهنگیان کرده است.

ˈمحمدرضا محدثˈ، مدیرعامل شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان امروز در مراسم رونمایی دستگاه سنگ شکن در بیمارستان شهید باهنر در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، این امر را سرمایه گذاری ماندگار و اساسی برای فرهنگیان دانست و گفت: قیمت فعلی دستگاه حدود 21 میلیارد ریال است و این دستگاه منحصر به فرد از کشور فرانسه، خریداری شده است.
وی افزود: فضای استقرار این دستگاه نیز که شامل اتاق برای پزشک متخصص، بخشی برای نصب دستگاه و اتاق ریکاوری با دو تخت می باشد ، توسط شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان در طبقه زیرین بیمارستان شهید باهنر بازسازی شده است.
مدیرعامل شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان، تصریح کرد: هیئت مدیره ی این شرکت از سال 90 با هدف سرمایه گذاری در امور ماندگار برای فرهنگیان عضو صندوق ذخیره ی فرهنگیان به عنوان صاحبان اصلی سرمایه، پروژه های مختلفی را مورد بررسی قرار داده است که از بین آن ها این پروژه مورد تأیید قرار گرفت.
محدث با بیان این که این دستگاه در تهران منحصر به فرد است و طبق اعلام در ایران صرفاً سه دستگاه از این نوع سنگ شکن مدرن وجود دارد، گفت: فرهنگیان اقصی نقاط کشور می توانند با شرایط مناسب از این دستگاه برای درمان استفاده نمایند.
وی افزود: اعضای صندوق ذخیره ی فرهنگیان نیز علاوه بر برخورداری از مزیت بهداشت و درمان، می توانند از محل تأمین درآمد آن نیز بهره مند شوند زیرا درآمد حاصل از این فعالیت تخصصی متعلق به فرهنگیان عضو صندوق ذخیره است.
ˈکوروش اسکندریˈ، رئیس بیمارستان شهید باهنر با بیان این که بخش اورلوژی این بیمارستان با نصب این دستگاه تقویت می شود، اذعان داشت: یکی از مزایای بسیار خوب این دستگاه آن است که با حرکت بدن به هر علتی و به هم خوردن نقطه اثر دستگاه، نقطه کانونی توسط دستگاه تشخیص و تنظیم می شود و میزان درصد خطای حاصل از حرکت بدن در این دستگاه مدرن وجود ندارد.
وی افزود: با عنایت به این که بیمارستان شهید باهنر متعلق به جامعه ی فرهنگیان است، لازم است تا بهترین خدمات را که درخور شأن و جایگاه این فرهیختگان است به آنان ارائه نماید و خوشبختانه این مرکز درمانی ظرفیت های لازم را برای ارائه ی خدمات درمانی به فرهنگیان کشور دارد.
اسکندری با اشاره به اینکه تجهیز این بیمارستان می تواند نقش مهمی در ارائه ی خدمات آموزشی، تحقیقاتی و پژوهشی به وزارت آموزش و پرورش داشته باشد، تصریح کرد: این بیمارستان می تواند به عنوان قطب و مرکز اجرای طرح های تحقیقاتی مد نظر وزارت آموزش و پرورش برای دانش آموزان و همکاران فرهنگی در حوزه ی بهداشت و درمان باشد.
این بیمارستان در منطقه ی یک شهر تهران در خیابان شهید باهنر (نیاوران) واقع شده است که در سال 1377با ظرفیت 96 تخت تأسیس شد و در حال حاضر 61 تخت فعال دارد. بیمارستان دارای 4 بخش بستری، اطاق های عمل، ICU، CCU، اورژانس، آزمایشگاه، رادیولوژی و سونوگرافی، سنجش تراکم استخوان، داروخانه، فیزیوتراپی، دندانپزشکی، بینایی سنجی، شنوایی سنجی و درمانگاه با تمام تخصص های مورد نیاز است.
تهرام/8128/ 7243 / 1396 /

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال