هزاران زن سرپرست خانوار آموزش فنی و حرفه ای می بینند

تهران بزرگ - مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران گفت: بر اساس تفاهم نامه این اداره کل با سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران، سالانه بیش از 4 هزار بانوی سرپرست خانوار آموزش های لازم بر اساس علاقمندی خود و بازار کار دریافت می کنند.

حمیدرضا خانپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ارائه آموزش های فنی و حرفه ای در توانمند سازی زنان سرپرست خانوار موثر است.
وی گفت: آموزش های فنی و حرفه ای موجب افزایش بهره وری و ایجاد اشتغال مولد و پایدار در استان می شود.
خانپور بیان کرد: در حال حاضر مربیان فنی و حرفه ای در حال آموزش 200 زن سرپرست خانوار در سامان سرای لویزان هستند.
وی اظهار کرد: مجموعه فنی و حرفه ای یک سازمان عام المنفعه است که در حوزه های صنعت، خدمات، کشاورزی و هنر در بخش های دولتی با 30 مرکز ثابت و 5 هزار و 500 موسسه و آموزشگاه آزاد مشغول به فعالیت دارد.
وی با اشاره به جذب 70 درصدی جوانان آموزش دیده و مهارت یافته در سال اخیر افزود: با راه اندازی طرح استاد شاگردی نوین، آمزوش های محصول محور، هدایت و مشاوره جوانان جویای اشتغال و با توجه به تفاهم نامه های منعقد شده، تعداد بسیاری از جوانان به عرصه کار و فعالیت وارد شده اند.
خانپور گفت: آموزش های فنی و حرفه ای در کاهش آسیب های اجتماعی اقشار آسیب پذیر، زنان سرپرست خانوار، توانمند سازی ذهنی و حرفه ای فرزندان این خانواده نقش مهمی را ایفا می کند.
تهرام/7244/1396

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال