موزه هنرهای زیبا میزبان منتخب آثار دو هنرمند معاصر ایران

شمیرانات - نمایشگاه " منتخبی از آثار دو تن از پیشگامان هنر معاصر ایران" در موزه هنرهای زیبای مجموعه فرهنگی - تاریخی سعدآباد، برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی - تاریخی سعدآباد، این نمایشگاه همزمان با دهه مبارک فجر، در طبقه همکف موزه هنرهای زیبای سعدآباد گشایش می یابد.
بر اساس این گزارش، در این نمایشگاه 18 اثر نقاشی رنگ و روغن، با سبک هنر نوگرای معاصر ایران از استادان "حسین کاظمی" و "میرعبدالرضا دریابیگی" به نمایش در می آید.
زنده یاد استاد "حسین کاظمی" متولد 1303 در تهران و از پیشکسوتان هنر دوره معاصر ایران می باشد که هم اکنون تعدادی از آثار وی با تکنیک رنگ روغن روی بوم در موزه هنرهای زیبا نگهداری می شود.
وی همزمان با گذراندن دوره تحصیل در دبیرستان فیروز بهرام در هنرستان کمال الملک مقدمات نقاشی را آموخت و سرانجام در سال 1375 در یکی از بیمارستان های پاریس چشم از جهان فروبست.
استاد "میرعبدالرضا دریابیگی" نیز متولد 1309 و فارغ التحصیل دانشگاه هنرهای زیبای تهران از معروف ترین هنرمندان سبک هنر مفهومی در ایران می باشد.
نخستین بار آثار وی در نمایشگاه گروهی گالری استتیک در سال 1339 به نمایش درآمد و در سال 1342 اولین نمایشگاه انفرادی او در گالری مس بر پا شد.
استاد دریابیگی همچنین جوایزی چون مقام افتخار نمایشگاه حقوق بشر را در سال 1347 از آن خود کرد.
وی هم اکنون در قید حیات می باشد و در خارج از ایران اقامت دارد.
علاقمندان به هنر نقاشی معاصر می توانند از 12 تا پایان بهمن ماه از ساعت 9 تا 30/16 از این نمایشگاه در موزه هنرهای زیبا واقع در مجموعه فرهنگی - تاریخی سعدآباد بازدید کنند.
تهرام/7244/1275

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال