چهار اثر در آیین گرامیداشت واقعه طبس رونمایی شد

بیرجند - ایرنا - همزمان با برگزاری آیین گرامیداشت سالروز شکست حمله نظامی آمریکا در صحرای طبس چهار اثر فرهنگی، هنری در این منطقه رونمایی شد.

به گزارش ایرنا این آثار روز پنجشنبه با حضور سردار ابوالفضل شکارچی سخنگوی ارشد نیروهای مسلح، استاندار خراسان جنوبی، قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان، فرمانده سپاه انصارالرضا (ع)، همسر شهید منتظر قائم و جمعی از مسئولان و قشرهای مختلف مردم در مسجد شکر واقع در صحرای طبس رونمایی شد.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان جنوبی در حاشیه این آیین به خبرنگار ایرنا گفت: یکی از این آثار انیمیشن کابوس شن بود که توسط صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی تهیه شده است.
محمدرضا فخر با اشاره به رونمایی از آثار برگزیده ورک شاپ تخصصی گرافیک توفان شن بیان کرد: این آثار متعلق به هنرمندانی از استان های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، یزد و کرمان است.
وی ادامه داد: نماهنگ مستند واقعه طبس و ساعت شنی از دیگر آثار فرهنگی هنری بود که توسط امور هنری و سینمایی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان جنوبی تهیه و امروز رونمایی شد.
فخر گفت: برپایی نمایشگاه عکس، کتاب و ایستگاه نقاشی نیز از برنامه های جانبی آیین سالگرد شکست مفتضحانه آمریکا در صحرای طبس است.
صحرای طبس در فاصله 130 کیلومتری محور طبس به یزد قرار دارد که آمریکایی ها با ورود به این منطقه قصد آزادی گروگان های خود را در تهران داشتند ولی بر اثر وقوع توفان شن و برخورد هواپیما و بالگردهای آنها در پنجم اردیبهشت سال 1359 دچار شکست مفتضحانه و سختی شدند.
هر سال به همین مناسبت مراسمی با حضور مردم و مسئولان در شهرستان طبس برگزار و یاد شهید محمد منتظر قائم فرمانده سپاه استان یزد که در این محل به شهادت رسید، گرامی داشته می شود.
مراسم گرامیداشت امسال با حضور سخنگوی ارشد نیروهای مسلح، استاندار خراسان جنوبی، قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و جمعی از مسئولان و قشرهای مختلف مردم در مسجد شکر و محل واقعه طبس برگزار شد.
9893*3028

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال