فرمانده لشکر 77: راهبرد ارتش در کنار مردم بودن است

بیرجند - ایرنا - فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 77 ثامن الائمه (ع) گفت: راهبرد اصلی ارتش جمهوری اسلامی ایران در کنار مردم بودن است و این مهم امروز در استان های سیل زده به طور کامل مشهود است.

به گزارش ایرنا، امیر سرتیپ دوم ابوالقاسم رضایی در سخنرانی قبل از خطبه های نمازجمعه بیرجند در مصلی المهدی (عج) افزود: بزرگترین دستاورد ارتش جمهوری اسلامی تحقق بخشیدن به شعارهای اول انقلاب بود که ارتش برای ملت، ارتش فدای ملت و این روزها ارتش خود را فدای ملت می کند.
وی اظهار داشت: در زلزله کرمانشاه و سیل های اخیر ارتش قبل از اینکه ستاد بحران تشکیل شود در منطقه حضور پیدا کرد و اگر امام راحل 29 فروردین را روز ارتش را نامگذاری کردند یک دنیا راهبرد بود.
امیرسرتیپ دوم رضایی گفت: جرقه اصلی پیروزی انقلاب با پیوستن ارتش به انقلابی مردمی زده شد اما دشمنان خارجی و داخلی این را می دانستند و خواسته و ناخواسته دم از انحلال ارتش زدند تا تنها نیروی منسجم نظامی را از بین ببرند.
وی با بیان اینکه معمار کبیر انقلاب به موقع عمل کرد و بنیان ارتش را در انقلاب اسلامی محکم کرد افزود: ارتش در تثبیت انقلاب نقش آفرینی کرد و در دوران دفاع مقدس با جانفشانی در کنار مردم قرار گرفت و بعد دفاع مقدس، ارتش به نو آوری و به روز شدن پیش رفت.
فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 77 ثامن الائمه (ع) تصریح کرد: اعتماد امام راحل باعث شد که امروز به هیچ عنوان نیازمند بیگانگان نباشیم و این مهم در صنایع دفاعی نقش آفرینی می کند.
وی ادامه داد: ساواک بیشترین زندانیان را از دل ارتش داشت و صیاد شیرازی ها از همان زندانیانی بودند که تا نزدیک اعدام رفتند و بعد انقلاب هم جواب اعتماد امام(ره) را با ولایتمداری دادند.
امیرسرتیپ دوم رضایی تاکید کرد: امروز دست ارتش در دست سپاه پاسداران و سایر نیروهای مسلح است و به عنوان خدمتگراران مردم نقش نمایی می کنند.
وی گفت: مانوری که اخیرا در سه استان کشور برگزار شد مانور خدمت به مردم بود که مورد تایید رهبری قرار گرفت.
وی همچنین از مردم ولایتمدار و دینی خواست که برای کمک به مردم سیل زده در کنار دولت قرار گیرند.
3215 * 6054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال