5 گروه ارزیاب کمیته امداد به مناطق سیل‌زده خراسان جنوبی اعزام شد

بیرجند - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی از اعزام پنج گروه ارزیاب و برآورد خسارت به واحدهای مسکونی و اشتغال مددجویان تحت حمایت در مناطق سیل‌زده استان خبر داد.

به گزارش روز پنجشنبه پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد رضا سلم آبادی افزود: استان خراسان جنوبی یکی از استان‌هایی بود که براساس اطلاع‌رسانی سازمان هواشناسی و مدیریت بحران امکان سیلاب و بارش شدید گزارش‌ شده بود و اقدامات خوبی از سوی کمیته امداد به مددجویان تحت حمایت در سطح استان صورت گرفته است.
وی گفت: تمامی کارکنان کمیته امداد در روزهای یکشنبه و دوشنبه 25 و 26 فروردین‌ماه در شهرستان ‌های استان به جهت خدمت‌رسانی سریع‌تر به مددجویان تحت حمایت به صورت آماده‌باش بودند و به خانوارهای زیرپوشش خدمت‌رسانی شده است.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی بیان کرد: پس از عبور سامانه بارشی از استان، بلافاصله از سوی مدیریت بحران کمیته امداد استان پنج گروه ارزیاب و برآورد خسارت به مناطق سیل‌زده اعزام شدند تا از نزدیک ضمن بررسی مشکلات مددجویان و خانوارهای آسیب‌دیده از سیل، پیگری های لازم در جهت رفع هرچه سریع‌تر مشکلات این خانوارها اقدام شود.
وی درباره اعزام گروه های ارزیاب و برآورد خسارت به مناطق سیل زده گفت: این گروه ها کاملا تخصصی بوده و در هر یک از گروه ها، کارشناسان حمایت و سلامت، مسکن و ساختمان، اشتغال و خودکفایی از نزدیک خسارت های وارد شده بر خانوارهای تحت حمایت را برآورد می کنند.
سلم آبادی افزود: تیم های ارزیاب کمیته امداد استان از روز سه شنبه 27 فروردین ماه با توجه به نامناسب بودن مسیرهای روستائی و تخریب راه های مواصلاتی به مناطق سیل زده روستایی اعزام و ضمن بررسی مناطق سیل زده، در برخی مناطق بین خانوارهای تحت حمایت سبد غذایی توزیع شد.
سامانه بارشی از اوایل هفته جاری تا روز سه شنبه در خراسان جنوبی فعال بود که روزهای یکشنبه و دوشنبه شدت گرفت و سبب جاری شدن روان آب و سیلاب در برخی شهرستان های این استان شد.
سیل در برخی مناطق از جمله شهرستان های طبس، سربیشه، بشرویه، درمیان و زیرکوه خسارات مالی برجا گذاشت.
استان مرزی خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند 11 شهرستان دارد.
3028

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال