با وجود مهار سیلاب

امدادرسانی در برخی مناطق خراسان جنوبی ادامه دارد

بیرجند - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: سیلاب در استان مهار شده است ولی امدادرسانی به سیل زدگان در برخی مناطق از جمله شهرستان های طبس، سربیشه، نهبندان و برخی روستاهای شهرستان بشرویه، درمیان و زیرکوه ادامه دارد.

محمدرحیم شهریاری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به فعالیت سامانه بارشی و شدت بارش ها از 25 تا 28 فروردین ماه جاری یکهزار و 906 نفر در حوادث ناشی از سیل و آبگرفتگی در استان خراسان جنوبی امدادرسانی شده اند.
وی بیان کرد: در مدت یادشده 70 حادثه گزارش شده که 56 مورد آن مربوط به سیل و آبگرفتگی بوده است.
وی با اشاره به اینکه یکهزار و 924 حادثه دیده در کل حوادث روزهای اخیر امدادرسانی شده اند گفت: از این تعداد یکهزار و 906 نفر گرفتار در سیل بودند که با خدمات هلال احمر 43 نفر از مرگ حتمی نجات یافتند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از اسکان یکهزار و 768 نفر در حوادث سه روز گذشته استان خبر داد و افزود: 325 دستگاه چادر، 720 بسته غذایی 48 ساعته، 124 بسته غذایی 24 ساعته و یک بسته غذایی یک ماهه بین سیل زدگان در مناطق مختلف استان توزیع شده است.
وی اظهار داشت: همچنین یکهزار و 381 تخته پتو، 358 تخته موکت، 337 کیلوگرم نایلون، 50 گالن آب و 500 قوطی کنسروجات توزیع شده است.
شهریاری یادآور شد: 122 تیم عملیاتی با 148 دستگاه در این مدت به مناطق سیل زده اعزام شدند و 414 نفر امدادرسانی را به عهده داشتند.
سامانه بارشی از اوایل هفته جاری تا روز گذشته (سه شنبه) در خراسان جنوبی فعال بود و فعالیت آن روزهای یکشنبه و دوشنبه در سراسر استان شدت گرفت به گونه ای که برخی محورهای اصلی، فرعی و روستایی مسدود شد و خسارات مالی نیز بر جا گذاشت.
بارندگی اخیر استان بی سابقه بوده به طوری که در برخی شهرستان ها تا 100 میلیمتر بارندگی گزارش شده است.
با توجه به اخطاریه و هشدارهای هواشناسی و مدیریت بحران کشور و پیش بینی بارندگی های سنگین و شدید در منطقه، 302 تیم امدادی و عملیاتی در استان خراسان جنوبی پیش از شروع بارش ها به حالت آماده باش کامل درآمدند.
9893*3028

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال