74 تیم امدادی در خراسان جنوبی آماده باش هستند

بیرجند - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: با توجه به اخطاریه هواشناسی مبنی بر بارندگی های رگباری و احتمال ایجاد سیلاب و روان آب در برخی مناطق استان، 74 تیم امدادی و عملیاتی در استان به حالت آماده باش درآمدند.

سید ابوالحسن میرجلیلی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تیم ها از ظهر امروز تا صبح سه شنبه هفته جاری آماده باش هستند.
وی با بیان اینکه ماهیت بارندگی های فروردین و اردیبهشت ماه به صورت رگباری است، اظهار داشت: شهروندان نسبت به اخطاریه های مدیریت بحران و هواشناسی اهتمام داشته باشند و توصیه ها را جدی بگیرند.
وی ادامه داد: با توجه به شدت بارندگی های رگباری در شمال و شرق استان احتمال وقوع پدیده روان آب وجود دارد، کشاورزان و دامداران نسبت به ایمن سازی مستحدثات باغی، گلخانه ای و دامی اقدام کنند.
میرجلیلی در توصیه به مسافران تاکید کرد؛ با مشاهده آبراه در مسیر جاده ها حتما از امن بودن عبور اطمینان حاصل کنند و به هیچ وجه در حریم و مسیر رودخانه ها اتراق نکنند.
کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی روز گذشته در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفته بود، با ورود سامانه بارشی از روز شنبه در برخی مناطق نیمه شرقی و شمالی استان بارش ها از شدت بیشتری برخوردار است و احتمال وقوع روان آب نیز وجود دارد.
جواد نخعی افزود: تا اواسط هفته جاری با فعالیت امواج ناپایدار به تناوب وزش تندباد گاهی گرد و خاک، افزایش ابر و رگبار پراکنده باران در استان قابل پیش بینی و احتمال بارش تگرگ در نقاط کوهپایه ای و مستعد استان دور از انتظار نیست.
*3215 * 6054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال