امدادرسانی هلال احمر خراسان جنوبی در 188 حادثه نوروزی

بیرجند - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: حوادث در استان از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل 31 درصد افزایش داشته و از 188 مورد حادثه گزارش شده، 95 مورد جاده ‌ای بوده است.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، محمدرحیم شهریاری افزود: 14 مورد حادثه شهری، 20 مورد مراجعه حضوری، هفت مورد حادثه کوهستان، هفت مورد حادثه توفان، 43 مورد سیل و آبگرفتگی، یک مورد زلزله و یک مورد دریایی - ساحلی از دیگر حوادث گزارش شده به جمعیت هلال احمر بوده است.
وی با اشاره به توفان آخرین روزهای سال گذشته که با سرعت 100 کیلومتر شهرستان های فردوس، بشرویه و طبس را درنوردید، تصریح کرد: در این حادثه به 2 هزار و 536 نفر خدمات ارایه شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی مجموع حادثه دیدگان را در این مدت سه هزار و 692 نفر اعلام کرد و گفت: 691 نفر حادثه دیده سیل و آبگرفتگی، 360 نفر در حوادث جاده، 70 نفر با مراجعه حضوری به پایگاه های امداد و نجات، 27 نفر در حوادث شهری، هفت نفر در حواداث کوهستان و یک نفر غرق شدگی خدمات ‌رسانی شدند.
وی با اشاره به اینکه تمرکز این طرح بر حوادث جاده ای است افزود: تعداد حادثه دیدگان حوادث جاده نیز نسبت به مدت مشابه 18 درصد افزایش داشته که در این حوادث 15 مورد عملیات رهاسازی انجام صورت گرفت.
شهریاری گفت: 2 هزار و 293 نفر در این مدت اسکان اضطراری یافتند که بیشتر این افراد مربوط به حادثه توفان با 2 هزار و 120 نفر، در مرتبه بعدی سیل و آبگرفتگی با 124 نفر و بقیه افراد با مراجعه حضوری به پایگاه های امداد و نجات بین شهری از خدمت اسکان اضطرای بهره مند شدند.
وی از اعزام 261 تیم به محل حوادث خبر داد و گفت: 696 نیروی امدادی به حادثه دیدگان امداد رسانی کردند که با رشد 35 درصدی نسبت به مدت مشابه در دوره قبل همراه بوده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه 23 پست ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی از 28 اسفند سال گذشته در ورودی شهر های استان با هدف کاهش سوانح جاده‌ای برپا شد افزود: بیش از 184 هزار مسافر به این پست ها مراجعه کردند.
وی تصریح کرد: یکهزار و 192 نفر روز جوانان هلال احمر در این طرح مشارکت داشتند و در شهرهای بیرجند، طبس و قاین 6 تیم سیار سحاب (سامانه حرکتی امدادی و بشردوستانه) به 2 هزار و 735 نفر خدمات اولیه امدادی ارایه کردند.
شهریاری به جمع آوری کمک های مردمی برای آسیب دیدگان سیل در 23 پست ایمنی و سلامت مسافران نوروزی اشاره کرد و گفت: همراه با سنجش فشار خون و خدمات اولیه امدادی در ایستگاه های سلامت به 25 هزار و 934 نفر، آموزش هایی در راستای مقابله با اعتیاد و ایدز در قالب طرح پیمان به مسافران ارایه شد.
وی ادامه داد: در این مدت 57 هزار و 741 نفر با حضور در 16 ایستگاه دوستدار ضمن مشارکت در برنامه های متنوع شامل مسابقه نقاشی صلح و دوستی و طرح های ابتکاری خلاقانه از خدمات فضای شاد این ایستگاه ها بهره مند شده اند و 11 خیمه نماز در پست های ایمنی و سلامت برپا شد که سه هزار و 625 نفر از این خیمه ها استفاده کردند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به اهمیت حساس سازی عموم مردم به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی گفت: در این راستا کمپین «بهرفت» با شعار بهبود رفتارهای ترافیکی اجرایی شده که 96 هزار و 123 نفر از مسافران در خراسان جنوبی به این کمپین ملحق شدند.
وی به توزیع چهار هزار و 500 جعبه کمک های اولیه با مشارکت بانک آینده اشاره کرد و افزود: با هدف راهنمایی و اطلاع رسانی به مسافران تاکنون 146 هزار و 495 بسته فرهنگی شامل نقشه، بروشور و سایر محصولات آموزش و انگیزشی بین مسافران نوروزی توزیع شد.
شهریاری اظهار داشت: همچنین روز طبیعت اعضای جوانان هلال احمر در ورودی شهرهای استان و اماکن گردشگری با هدف فرهنگ سازی و احترام به طبیعت و مشارکت محیط زیست به توزیع کیسه زباله بین گردشگران نوروزی پرداختند.
3215*3028

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال