21 مصدوم در خراسان جنوبی با اورژانس هوایی منتقل شدند

بیرجند - ایرنا - معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی خراسان جنوبی گفت: از آغاز طرح سلامت نوروزی تا امروز پانزدهم فروردین در قالب 14 سورتی پرواز 21 مصدوم که بیشتر آنها مربوط به حوادث ترافیکی جاده ای بود، به مراکز درمانی استان منتقل شده اند.

علیرضا عباسی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت 2 فروند بالگرد در 2 اورژانس هوایی بیرجند و طبس آماده امدادرسانی به حوادث خاص و مناطق صعب العبور هستند.
وی گفت: از آغاز طرح نوروزی سلامت 25 اسفند 97 تاکنون 6 هزار و 240 ماموریت توسط اورژانس 115 استان انجام شده که از این تعداد 630 مورد مربوط به تصادفات بوده و به 988 نفر امدادرسانی شده است.
وی بیان کرد: در طرح سلامت نوروزی 71 پایگاه اورژانس شهری و جاده ای با همکاری 450 نیروی فوریت های پزشکی در استان فعال است.
معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی خراسان جنوبی گفت: 40 دستگاه در سراسر استان و هر پایگاه یک دستگاه آمبولانس به صورت فعال و به عنوان پشتیبان آماده امدادرسانی به مسافران و مردم هستند.
وی اظهار داشت: آمبولانس های اورژانس جاده ای همه روزه از ساعت 9 تا 12 و 17 تا 20 در حاشیه جاده ها استقرار دارند.
عباسی با بیان اینکه 2 دستگاه اتوبوس آمبولانس در بیرجند و فردوس آماده امدادرسانی به حوادث پر تلفات هستند یادآور شد: هر دستگاه اتوبوس امکان انتقال همزمان 14 بیمار یا مصدوم را دارد.
وی گفت: در پنج ورودی شهرستان های بشرویه، سرایان، فردوس، قاینات و نهبندان نیز پنج کمپ سلامت با هدف چکاب قندخون، فشار خون و راهنمایی مسافران نوروزی راه اندازی شده است.
7557 * 6054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال