پلاستیک جمع آوری زباله در روز طبیعت توزیع شد

بیرجند - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی از توزیع پلاستیک جمع آوری زباله بین شهروندان و گردشگران توسط اداره کل حفاظت محیط زیست استان در روز انس با طبیعت خبر داد.

حسن اکبری روز سه شنبه در گفت و گویی افزود: همزمان با روز انس با طبیعت به منظور ترویج فرهنگ پاکیزه نگهداشتن محیط زیست و طبیعت و افزایش سطح مشارکت عمومی در حفاظت و حراست از محیط زیست کیسه زباله در اختیار هم استانی های عزیز و مسافران نوروزی قرار گرفت.
وی گفت: 13 فروردین روز انس با طبیعت، ملت ایران طبق سنت قدیمی به جایی می روند که شرایط آب و هوایی خوب و طبیعت زیبایی داشته باشد و لازم است زمانی که به یک طبیعت بکر و زیبا قدم گذاشته می شود، پس از ترک آن مکان جز رد پای گردشگر چیز دیگری در طبیعت باقی نماند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی اکبری اظهار داشت: از ابتدای روز 13 فروردین ماه پلاستیک زباله در ورودی های شهر و مکان های تفریحی استان توزیع شد تا همشهریان گرامی و مسافران نوروزی از ریختن زباله در فضای طبیعی جلوگیری کنند.
وی با تاکید بر لزوم آگاهی بخشی، آموزش و فرهنگ سازی به منظور ارتقای فرهنگ حفاظت و حراست از محیط زیست گفت: محیط زیست متعلق به همه مردم است و مردم خود باید فرهنگ حفاظت از محیط زیست را در جامعه نهادینه کنند.
7556*3028

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال