هدیه نوروزی استاندار خراسان جنوبی به خبرنگاران

بیرجند - ایرنا - با دستور استاندار خراسان جنوبی دیدن اماکن تاریخی این استان در ایام نوروز برای خبرنگاران سراسر کشور رایگان شد.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی دیدن اماکن تاریخی (اماکن دولتی) خراسان جنوبی به دستور استاندار در ایام نوروز برای خبرنگاران سراسر کشور که خراسان جنوبی را برای گردش نوروز انتخاب کرده اند، رایگان شد.
محمدصادق معتمدیان در راستای ترویج و گسترش فرهنگ گردشگری، معرفی جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری خراسان جنوبی و برای تکریم خبرنگاران سراسر کشور، این هدیه را از طرف استان خراسان جنوبی به خبرنگاران سراسر کشور تقدیم کرد.
بر پایه این گزارش خبرنگاران می توانند با ارائه کارت شناسایی خبرنگاری، از اماکن تاریخی خراسان جنوبی، به صورت رایگان بازدید کنند.
به گزارش ایرنا خراسان جنوبی با 6 استان کشور شامل خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، کرمان، یزد، اصفهان و سمنان همسایه است.
یکهزار و 500 اثر تاریخی در این استان مرزی و کویری شناسایی شده و 860 اثر از این تعداد تاکنون در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده که ظرفیتی مهم برای جذب گردشگر است.
همچنین بیش از 60 اثر طبیعی و 45 اثر استان در فهرست میراث معنوی به ثبت رسیده است.
10 منطقه گردشگری، 14 روستای هدف گردشگری، هفت کویر شاخص و منحصر به فرد در شهرستان های مختلف و سه آبگرم معدنی از جمله مقاصد گردشگری در خراسان جنوبی محسوب می شود.
18 موزه فعال، روستاهای ییلاقی، امامزادگان و بقاع متبرکه در شهرستان های طبس، فردوس، بیرجند، خوسف و نهبندان نیز از جمله اماکنی است که می تواند پذیرای گردشگران به خصوص در ایام نوروز باشد.
9893*3028

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال