پیام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی

پایمردی را در راه اهداف و آرمان ها نشان دهیم

بیرجند - ایرنا - نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در پیامی ضمن تبریک آغاز بهار طبیعت 98 که معطر به بهار میلاد امیرمومنان حضرت علی (ع) است گفت: پایمردی را در راه اهداف و آرمان ها نشان دهیم.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی متن کامل پیام حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا عبادی به شرح ذیل است:
« بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ».
عرض سلام و عرض تبریک دارم، بهار طبیعت سال 98 را که معطر به بهار ولایت میلاد مقدس حضرت امیرالمومنین علی(ع) است به محضر مردم بسیار خوب و دوست داشتنی و با ایمان و با ولایت خراسان جنوبی، همه امور را به درخواست از خدا به دعا شروع می کنیم این سال نو را هم با دعا آغاز کرده ایم.
البته باید در همه امور دعا کنیم اما دعا در چارچوبه نظام تکوین و نظام تشریعی است که خدای حکیم آفریده و در این نظام خلقت ما را شریک سرنوشت ما قرار داده، که استجابت دعا مشروط به آن است که خودمان سرنوشتمان را خوب رقم بزنیم.
« أعوذ بِاللَّهِ مِنَ الشَّیطَانِ الرَّجِیمِ إِنَّ اللهَ لاَ یُغَیِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّی یُغَیِّرُواْ مَا بِأَنْفُسِهِمْ» خدای حکیم سرنوشتمان را در دست خودمان قرار داده، خب ما به عنوان انسان که هم موجود زمینی است و هم موجود آسمانی در زندگی بشری زمینی ‌مان همواره با تلخ شیرین روبرو هستیم، آزمایش ما هم در همین است که با مشکلات دست و پنجه نرم کنیم اما در زندگی معنوی آسمانی مان آرمان هایی داریم الهی، انسانی که باید هر مشکلی را پشت سر بگذاریم تا به آنها برسیم.
خب ظاهرش این است که ما یک سال را پشت سر گذاشتیم و وارد سال جدید شده ایم اما واقع مطلب چیز دیگری است، واقع این است که ما با لحظه ها روبرو هستیم نه با روزها، نه با ماه‌ ها، نه با سال‌ ها؛ ما در یک لحظه آزمایش می شویم و باید پایمردی در راه اهداف و آرمان‌ها نشان بدهیم؛ بله آن لحظه ها مثل قطره هایی که جمع می شوند و دریا می‌شوند، آن لحظه ها بعد به صورت عمر در می آیند.
در روایتی که به عنوان هدیه اول سال تقدیم می کنم و خیلی راه گشاست و به انسان شرح صدر می دهد، حوصله می دهد، قوت می‌دهد، می فرماید« اِصْبِر عَلَی اَلدُّنْیَا فَإِنَّمَا هِیَ سَاعَةٌ » پایمرد باش، پای آرمانت بایست، مقاومت کن، مشکلات هست، تلخی ها هست، باشه، تو پیروزی.
اِصْبِر عَلَی اَلدُّنْیَا ' پایمردی کن که این ' سَاعَةٌ ' که در این روایت به کار رفته مراد همان لحظه است، چرا که تو با یک لحظه روبرو هستی، ' اِصْبِر عَلَی اَلدُّنْیَا فَإِنَّمَا هِیَ سَاعَةٌ ' خب چطور یک لحظه است، ما که یک سال است، یک عمر است.
' فَمَا مَضَی مِنْها فَلاَ تَجِدُ لَها أَلَماً وَ لاَ سُرُوراً ' درست است که یک عمر است اما شما همه اش را به حساب نیار، آنچه را که از عمرت گذشته که از عمر من 80 سال گذشته، آنچه که گذشته، نه از آن رنجی میابی نه سرور و خوشحالی، پس بر دوشت چیزی نیست، عمر گذشته الان نه از تلخیش خبر داری نه از شیرینی‌اش، پس مسئله حل شده است نسبت به آنچه که گذشته، آنچه هم که می خواهد بیاید ' فَما تَعلَمُ ما هو' نمی دانی که اون تلخ خواهد بود یا شیرین، آن هم بی حوصلگی ندارد، عمری آن بخشی که هنوز نیامده شما ازش اطلاع نداری که بر دوشت سخت باشد نمیدانی.
' و إِنَّمَا هِیَ سَاعَتُکَ اَلَّتِی أَنْتَ فِیهَا ' تمام عمرت یک لحظه ای است که هر لحظه با آن مواجهی، یک لحظه می شود پایمردی نشان داد، استقامت نشان داد، پای حق ایستاد، با باطل مقابله کرد، به محرومین کمک کرد، آرمان های مقدس در بندگی خدا و در کفر به طاغوت از خود همت نشان داد، یک لحظه است، یک لحظه می شود، یک لحظه انسان آتش را در کف نگه میدارد، می شود، چرا نشود.
' فَاصْبِرْ فِیهَا عَلَی طَاعَةِ اَللَّهِ وَ اصْبِرْ فِیهَا عَنْ مَعْصِیَةِ ' این لحظه ها را روی عهدی که با خدا داده اید ' أَلَمْ أَعْهَدْ إِلَیْکُمْ یَا بَنِی آدَمَ أَنْ لَا تَعْبُدُوا الشَّیْطَانَ ' روی عهد یک لحظه بایست، همین لحظه ها می شود یک عمر با تقوا، یک عمر با سرفرازی، همه بزرگانی که در طول تاریخ از انبیاء مرسلین، ائمه و اولیا مهدیین و از انسانهایی که برای ما اسوه هستند، آنها عمرشان را اینطور گذرانده‌اند و نتیجتا با برگ برنده و قلبی آرام و روحی مطمئن به ملاقات خدا رفته اند، به همه شما عزیزان دعا می کنم،
' ثَبَّتَکُمُ اللَّهُ بِالْقَوْلِ الثَّابِتِ فِی الْحَیاةِ الدُّنْیا وَ فِی الْآخِرَةِ ' مؤید باشید به برکت صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ص).
*3215 * 6054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال