فستیوال های سالانه راهکاری برای جذب گردشگر خارجی است

بیرجند- ایرنا- مسئول نمایندگی وزارت خارجه در خراسان جنوبی گفت: تجربه برخی از کشورها نشان داده است که با ایجاد تقویم استانی و برگزاری فستیوال های سالانه می توان در جذب گردشگر خارجی موفق عمل کرد.

به گزارش ایرنا محمد عجم روز دوشنبه در نشست کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی، صنایع معدنی و کشاورزی بیرجند اظهار داشت: فستیوال های سالانه همچون پایان برداشت زرشک در استان خراسان جنوبی راهکار خوبی برای جذب گردشگر خواهد بود که نیازمند برنامه ریزی است.
وی با تاکید بر توجه به مساله ایران شناسی و تمدن ایرانی اسلامی در بحث گردشگری خارجی افزود: بسیاری از گردشگران خارجی با ورود به ایران می تواند از تمدن اصیل ما تاثیر بگیرند لذا باید توریسیم تمدن به دنیا معرفی شود.
مسئول نمایندگی وزارت خارجه در خراسان جنوبی با بیان اینکه کشور ایران در بحث گردشگری جذابیت های زیادی دارد گفت: حتی مکان های مذهبی همچون حرم مطهر امام رضا (ع) نیز با جاذبه های معماری و بناهای اصیل باعث جذب بسیاری از گردشگران خارجی شده است.
وی یادآور شد: با همین نگاه تمدنی می تواند زمینه سفر گردشگران خارجی برای دیدن سایر اماکن مذهبی همچون امامزادگان و بقاع متبرکه را فراهم کرد چه بسا که این گردشگران پس از جذب مکان های مذهبی با انتشار عکس و کلیپ به معرفی این اماکن بیشتر کمک کنند.
عجم با اشاره به اهمیت گردشگری توریسم گفت: نگاه به موضوع انقلاب اسلامی هم نگاه تمدنی است که می توان در آن بخشی از میراث فرهنگی را دنبال کرد.
وی با بیان اینکه خانه های بومگردی نیز برای گردشگران خارجی جذابیت دارد افزود: باید به دور از نگاه امنیتی به توسعه فرهنگ گردشگری کمک کرد.
مسئول نمایندگی وزارت خارجه در خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه تاکنون در جذب گردشگران ثروتمند از برخی کشورهای مسلمان موفق نبوده ایم ادامه داد: حتی از طریق دیپلماسی زیارت نیز می توان زمینه ورود گردشگران زیادی را از کشورهای دیگر فراهم کند.
وی با ابراز امیدواری از اینکه گام های خوبی در این زمینه برداشته شود گفت: مساله توریسم یک اصل مهم برای پیشرفت اهداف انقلاب و اقتصاد مقاومتی است که باید از لحاظ نرم افزاری روی آن برنامه ریزی کرد.
فعال شدن اکوتوریسم ورزشی و لزوم انجام پژوهش در این زمینه برای ورود سرمایه گذار و کمک به ارتقای کیفیت زیرساخت های حمل و نقل هوایی و جاده ای از جمله مواردی بود که توسط فعالان بخش خصوصی و دانشگاهی در این نشست مطرح شد.
9893 * 6054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال