مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی:

پنج روستای استان به شبکه های دیجیتال متصل می شوند

بیرجند - ایرنا - مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی گفت: با توجه به پیگیری های مجدانه استاندار، پنج روستای استان از فردا (دوشنبه) به شبکه های دیجیتال متصل می شوند.

به گزارش ایرنا، علیرضا آیینه دار روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این مناطق شامل منطقه خان درمیان، خنج و کره در قاینات و 2 منطقه ماه در، تپه تاغ در طبس می‌شود که برای این ایستگاه‌ ها ٣٠ میلیارد ریال از محل خودیاری مردم، فرمانداری و صدا و سیما هزینه شده است.
وی با بیان اینکه اکنون 4٠ ایستگاه دیجیتال در دستور کار اداره کل صدا و سیمای استان قرار دارد، اضافه کرد: در حال حاضر 395 ایستگاه در استان وجود دارد که 46 مورد دیجیتال است.
آیینه‌دار اظهار داشت: به دلیل وسعت استان پوشش دیجیتال نسبت به میانگین کشوری در خراسان جنوبی کمتر است اما پوشش 86 درصدی دیجیتال استان قابل تامل است که باید ارتقا یابد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر صدا و سیمای خراسان ‌جنوبی در تراز ملی است، افزود: این امر نشان دهنده توانمندی و قابلیت فراوان موجود در این استان است.
آیینه‌ دار تشریح برنامه‌های صدا و سیمای خراسان جنوبی در ایام نوروز ٩٨ اظهارداشت: سال ٩٧ سال، پرکاری برای رسانه ملی بوده و برای جامعه رسانه استان سالی خوب و توأم با اخبار امیدبخش بود.
وی با بیان اینکه رسانه‌ها باید زبان گویای جامعه باشند و مسائل استان را برای مسئولان بازگو کنند افزود: مشکلات مردم به مسئولان بیان شده و از آنها مطالبه‌گری می‌شود.
مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی با اشاره به برنامه‌های ویژه ایام نوروز در بخش رادیو گفت: در این بخش برنامه‌های زنده تولیدی از ٢٨ اسفند آغاز می شود.
وی به ویژه برنامه سال نو با پخش سه ساعت بخش رادیوی اشاره کرد گفت: این برنامه که به صورت زنده پخش می شود در حوزه‌های مختلف فرصت دلنشینی را برای شنوندگان فراهم خواهد کرد.
آیینه دار تصریح کرد: از یکم فرودین ‌ماه 98 برنامه های شاد در رادیو صبح با عناوین (بیا که نوروزه ) پخش می شود و (برنامه نوار) در این مدت جاذبه‌های گردشگری استان را معرفی خواهد کرد.
وی با بیان اینکه رادیوی استان پویا و فعال است، اظهار داشت: 10 ساعت از برنامه های رادیو در ایام نوروز به صورت زنده پخش خواهد شد.
مدیرکل صدا و سیمای خراسان‌جنوبی اضافه کرد: همچنین 5٠ نمایش کوتاه در این بخش تولید شده که بیشتر در مورد امنیت و ایمنی سفر است.
وی تصریح کرد: ایران من جاذبه‌های استان را مخابره خواهد کرد و برنامه ایران را بگردیم علاوه بر جاذبه‌ های استان به شناخت سایر جاذبه ‌های گردشگری کشور خواهد پرداخت.
آیینه ‌دار به بخشی از ویژه برنامه‌ های سیمای استان در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: برنامه نونوار به مدت 240 دقیقه در فضای بومی و محلی، برنامه شب‌های زعفرانی، اجرای برنامه صبحانه برای نخستین بار در ایام نوروز از مهمترین موارد قابل پخش در این ایام است.
وی برنامه بازتاب با ١٨٠ دقیقه، برقراری ارتباط 300 دقیقه‌ای با دیگر شبکه‌ های سیمای کشور برای معرفی قابلیت ‌های استان، تهیه و پخش ٣4٠ دقیقه برنامه همسفر در قالب ١٧ برنامه با همکاری شبکه مستند برای معرفی ظرفیت‌های استان و پخش برنامه چهل تیکه با رویکرد تفریحی را از دیگر این برنامه ها عنوان کرد.
آیینه دار اضافه کرد: برنامه ١٨٠ دقیقه‌ای سرحد برای معرفی مرزهای استان و 13 برنامه برای معرفی شخصیت‌های مؤثر و نخبگان استان از جمله برنامه‌های بخش سیمای استان در ایام نوروز محسوب می‌شود.
وی با بیان اینکه در ایام نوروز هر روز ساعت 15 یک فیلم سینمایی با نظرخواهی مردمی پخش می‌شود، افزود: برنامه سفرنامه، کلاه قرمزی، مسابقه ما و پایتخت نیز برای پخش از سیمای استان در ایام نوروز برنامه‌ریزی شده است.
3215 * 6054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال