14 پایگاه اسکان نوروزی فرهنگیان در خراسان جنوبی آماده شد

بیرجند - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: با توجه به فرا رسیدن ایام نوروز، 14 پایگاه اسکان در قالب 175 آموزشگاه آماده ارایه خدمات به فرهنگیان و مسافران نوروزی است.

به گزارش ایرنا محمدعلی واقعی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: تاکنون یکهزار و 181 کلاس درس در سه گروه ویژه، الف و ب آماده خدمت هستند و در صورت نیاز اردوگاه ها و سالن های ورزشی هم تجهیز و در اختیار مسافران نوروزی قرار می گیرد.
وی ادامه داد: ثبت نام اسکان خراسان جنوبی از سوم اسفند ماه آغاز شده و تا 12 فروردین 98 ادامه خواهد داشت.
واقعی از پیش بینی مراکز ورزشی و درمانی به منظور ارایه خدمات به مسافران نوروزی خبر داد و یادآور شد: برای رفاه حال مسافران در تمام پایگاه ها ضمن ارایه نقشه محل اسکان، پیک موتوری مسافران را همراهی خواهد کرد.
وی اظهار داشت: هزینه اقامت مسافران برای فرهنگیان از 21 هزار و 400 شروع و به 33 هزارو 600 تومان می رسد و برای مسافران غیر فرهنگی بنا به سطح محل اقامت بین 48 هزار و 500 تا 75 هزار و 500 تومان متغیر خواهد بود.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی یادآور شد: در سال گذشته 116 هزار و 774 نفر روز مسافر در مدارس استان اسکان یافتند که از این تعداد 9 هزار و 385 نفر غیرفرهنگی بودند.

** پیگیری مجدانه گام دوم انقلاب در آموزش و پرورش
واقعی با بیان اینکه سرفصل های بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان یک منشور تربیتی- اخلاقی در معاونت های آموزش و پرورش مورد پیگیری قرار می گیرد، گفت: از ابتدای صدور بیانیه توسط مقام معظم رهبری تمام معاونت ها فعال شدند و امروز نسخه ای از روند های کاری اولیه تقدیم به نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی شد.
وی اظهار داشت: جوانان و نوجوانان بخش عمده تاکیدات رهبری در این منشور است و از آنجا که بخش عظیمی از این بیانیه در آموزش و پرورش می گنجد امیدواریم بتوانیم در نشر و فرهنگ سازی این منشور تربیتی گام برداریم.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی ادامه داد: بیانیه گام دوم و اجرای سند تحول بنیادین به وجود آورنده شادی و نشاط و جلوگیری از آسیب های اجتماعی موجود در جامعه خواهد شد.
وی با بیان اینکه همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اقدامات قابل توجهی در بخش آموزشی و پرورشی استان صورت گرفته است، گفت: توسعه 9 هزار و 430 متر مربعی فضای آموزشی و احداث 14 دارالقران بخشی از اقدامات است.
واقعی همکاری در برگزاری کنگره 2 هزار شهید و اجلاسیه شهدای دانش آموز را از دیگر اقدامات سال 97 دانست و افزود: در این مدت 105 یادواره شهدا در مدارس استان برگزار شده است.
وی قرار گرفتن سواد آموزی خراسان جنوبی در بین 10 استان سوادآموز برتر کشور و دریافت جایزه کنفوسیوس در سال 2018 از سازمان علمی فرهنگی ملل متحد(یونسکو) را از مهمترین اقدامات معاونت سوادآموزی در سال 97 عنوان کرد.
مدیرکل آموزش و پرورش با بیان اینکه در حوزه آموزش و پرورش عشایر 10 هزار بسته حمایتی بین دانش آموزان توزیع شد، تصریح کرد: پرداخت 50 درصدی هزینه کتب تحصیلی، پیگیری احداث 22 آموزشگاه عشایری و افتتاح هشت آموزشگاه از اقدامات انجام شده در این حوزه است.
وی برگزاری طرح توانمندسازی پیشگیری از آسیب های اجتماعی، طرح مداخلات روانی و اجتماعی، طرح خانه و مدرسه، طرح نظام مراقبت اجتماعی و اجرای طرح درمان دانش آموزان پرخطر را از فعالیت های اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی ذکر کرد.
واقعی گفت: در این مدت پنج زمین چمن مصنوعی در شهرستان های خوسف، سربیشه و طبس احداث شد و در حوزه معاونت تربیت و بدنی ضمن مقام آوری تعدادی از دانش آموزان، طرح های بهداشت دهان و درمان، دادرس، ساختارقامتی و سفیران سلامت برگزار شد.
وی افتتاح 2 مرکز دولتی اختلالات یادگیری، تجهیز مدارس استثنایی، توانمند سازی والدین، هنجار یابی آزمون آمادگی، خدمات بینایی سنجی و شنوایی سنجی، آزمون و طرح های متفاوت آموزشی و پوشش 100 درصدی دانش آموزان با نیازهای ویژه را از مهمترین اقدامات در حوزه آموزش و پرورش استثنایی بیان کرد.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه بسیاری از هنرستان های خراسان جنوبی تجهیزاتی مطابق بر سرفصل های آموزشی ندارند تصریح کرد: ورود خیران به این وادی به طور حتم نتیجه مطلوبی خواهد داشت که طبق پیگیری های انجام شده در جشنواره خیرین مدرسه ساز سال 98 که در مشهد مقدس برگزار می شود این موضوع مورد بررسی قرار می گیرد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه در مورد سرویس مدارس استاندارد با مشکل مواجه هستیم و این مشکل در سطح کشور هم فراگیر است، گفت: برای امنیت هرچه بهتر دانش آموزان استفاده از کمربند ایمنی در اتوبوس و مینی بوس های دانش آموزی و حضور مراقب سرویس از سال آینده اجباری خواهد شد.
به گزارش ایرنا بهمن ماه امسال به خاطر رعایت نکردن حق تقدم راننده مینی بوس سرویس مدارس و استفاده نکردن از کمربند ایمنی، یک دانش آموز دختر در بیرجند جان باخت.
3215 * 6054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال