61 هنرمند در جشنواره منطقه ای فیلم و عکس تلفن همراه شرکت کردند

بیرجند - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: ١٣٣ اثر عکس از ٦١ هنرمند به دبیرخانه جشنواره منطقه ای فیلم و عکس تلفن همراه در استان ارسال شد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ناصر نبی زاده در مراسم اختتامیه این جشنواره که در سالن ذوالفقار بیرجند برگزار شد، گفت: اولین جشنواره‌ منطقه ای فیلم و عکس تلفن همراه با هدف فرهنگ‌سازی استفاده صحیح و ثبت آثار خلاقانه با تلفن همراه از سوی این اداره کل با همکاری انجمن سینمای جوان دفتر بیرجند در شهرستان بیرجند برگزار شد.
وی افزود: عکس‌ها و فیلم‌های خلق شده توسط دوربین تلفن همراه و با هدف کنترل و پیشگیری آسیب های اجتماعی با موضوع «طلاق، اعتیاد، فضای مجازی، فقر، حاشیه نشینی، خشونت، بزه و همچنین نقش نماز در کاهش آسیب ها» تهیه و به جشنواره ارسال شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان جنوبی بیان کرد: ٢٧ مهرماه سال جاری آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره بود.
وی گفت: در همین راستا و به مناسبت سومین هفته فیلم و عکس استان نمایشگاه آثار منتخب اولین جشنواره منطقه ای فیلم و عکس موبایلی با موضوع آسیب های اجتماعی به همراه آثار هنرمندان عکاس استان از ١٢ تا ١٥ اسفند ماه جاری در محل نگارخانه شهر بیرجند به نمایش درآمد که مورد استقبال خوب هنرمندان قرار گرفت.
نخستین جشنواره‌ منطقه‌ای فیلم و عکس تلفن همراه با حضور استان ‌های اصفهان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان، کرمان و یزد در استان خراسان جنوبی با معرفی برترین های جشنواره به کار خود پایان داد.
در ادامه این مراسم از منتخبان این جشنواره و همچنین فعالان انجمن سینمای جوانان ایران دفتر بیرجند تقدیر شد.
بنابر این گزارش در بخش عکس سید علی حسینی فر از سبزوار به عنوان نفر اول، مرتضی صدیقی فرد از مشهد نفر دوم و علی پهلوان از بجنورد به عنوان نفر سوم معرفی شدند.
همچنین در بخش فیلم محسن جهانی از طبس، ابراهیم معلم از بیرجند و محمد ابراهیم غفاریان از مشهد به طور مشترک شایسته تقدیر معرفی شدند.
بیش از ١٠٠ فعال انجمن سینمای جوانان ایران دفتر بیرجند در بخش فیلم و عکس نیز با حضور مسئولان استانی تجلیل شدند.
3028

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال