بیانیه رهبری نقشه راه آینده است

بیرجند - ایرنا - مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های آزاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: بیانیه اخیر مقام معظم رهبری، آینده انقلاب را ترسیم کرده است و ویژگی های مختلفی دارد که باید به تدریج به آن پرداخته شود.

حجت الاسلام محمدعلی تابعی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اینکه وارد دهه پنجم انقلاب شکوهمند اسلامی شده ایم باید نگاهی به آینده داشته باشیم که بیانیه مقام معظم رهبری چراغ راه آینده است.
وی اظهار داشت: بسیاری از خلاء ها و کمبود های گذشته باید جبران و نقاط قوت نظام هم تقویت شود و متناسب با نیاز کشور برنامه ریزی شود و در بیانیه معظم له آمده که برای توسعه کشور باید نگاه به ظرفیت جوانان در همه عرصه باشد و فضای مدیریتی باید برای نسل جوان فراهم شود.
مدرس حوزه و دانشگاه گفت: برای آماده شدن فضای مدیریتی برای جوانان باید مدیرانی که از ابتدای انقلاب در عرصه های مختلف مدیریت کشور بودند به جوانان اجازه ورود به فضای مدیریت را بدهند و حتی اگر لازم است مدیران سالخورده از چرخه مدیریت کنار بکشند.
تابعی افزود: در بیانیه رهبری، به تکیه بر منابع داخلی و توجه به مقوله اقتصاد مقاومتی تاکید شده که برای این کار باید بر روی سرمایه انسانی خود کار کنند و مدیران خلاق و باانگیزه که قدرت استفاده از ظرفیت های بالقوه کشور را داشته باشند تربیت کنیم.
وی تصریح کرد: باید به سمتی حرکت کنیم که مردم دستاوردهای انقلاب و توسعه بنیان های دانش را در زندگی خود لمس کنند و لازمه این کار اعتماد به نسل جوان است چون انقلاب اسلامی ما با حمایت نسل جوان پیروز شد.
وی اضافه کرد: ظرفیت اداره کشور محدود است و باید جوانان در بخش های مختلف مثل بخش خصوصی و ... هم مسئولیت داشته باشند تا در آنچه هم تولید ثروت و اشتغال است خودشان همانند یک وزارتخانه عمل کنند.
مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های آزاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: برای هر بخش از بیانیه اخیر مقام معظم رهبری باید یک راهبرد تعریف شود که نیاز به گروه های مطالعاتی در بخش های دانشگاهی دارد تا مطالب بیان شده در بیانیه معظم له به شکل عملیاتی تعریف شود.
7559 * 6054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال