بیش از تعهد سالانه در درمیان شغل ایجاد شد

بیرجند - ایرنا - فرماندار درمیان گفت: از ابتدای امسال تاکنون 615 شغل در درمیان ایجاد و 101 درصد تعهد اشتغال شهرستان محقق شده است.

به گزارش ایرنا محمد بشیری زاده روز یکشنبه در دهمین نشست کمیته اشتغال شهرستان درمیان در سال جاری افزود: تعهد اشتغال شهرستان درمیان در سال جاری 612 شغل بوده که تلاش خواهیم کرد بیش از تعهد، شغل ایجاد کنیم.
وی بیان کرد: امسال یک میلیارد و 473 میلیون تومان تسهیلات مشاغل خانگی به شهرستان درمیان اختصاص یافته که تاکنون 861 میلیون تومان از این مبلغ توسط بانک عامل پرداخت شده و مابقی تسهیلات در مرحله پرداخت است.
فرماندار درمیان با قدردانی از نهادهایی مانند کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی که عملکرد قابل قبولی در جذب تسهیلات بند «د» تبصره 16 قانون بودجه سال جاری داشته اند، گفت: امسال 2 میلیارد و 500 میلیون تومان تسهیلات از این محل برای نهادهای حمایتی شهرستان تصویب شده که این دستگاه ها تاکنون بیش از 2 میلیارد تومان تسهیلات را جذب کرده اند.
وی اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون 80 طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری با پرداخت 34 میلیارد ریال تسهیلات در شهرستان درمیان اجرا شده است.
بشیری زاده افزود: اشتغالزایی با درآمد مناسب می تواند از مهاجرت بی رویه روستاییان به شهرها جلوگیری کند و ایجاد اشتغال راهکار ماندگاری جمعیت در روستاهاست.
وی از مسئولان متولی خواست تسهیلات اشتغالزایی را به کارآفرینان واقعی پرداخت و با نظارت بر طرح های اشتغال ایجاد شده از هدررفت منابع جلوگیری کنند.
شهر اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان در 105 کیلومتری شرق بیرجند قرار دارد.
7556*3028

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال