بارندگی در خراسان جنوبی ادامه دارد

بیرجند - ایرنا - کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی گفت: بارش باران که از روز گذشته در سطح استان آغاز شده است تا اواخر وقت فردا (یکشنبه) ادامه دارد.

فاطمه زارعی شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس آخرین نقشه های پیش یابی و تصاویر ماهواره ای هواشناسی با ورود سامانه بارشی از روز گذشته بارش باران استان را فرا گرفته است.
وی بیان کرد: با تقویت ناپایداری های جوی در منطقه، بارش شدید باران، رگبار و رعد و برق در نواحی مرکزی به ویژه شهرستان های شمالی استان از عصر امروز شدت گرفته است.
کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی اظهار داشت: با توجه به وضعیت زمین و رطوبت بالای خاک شدت بارندگی ها سبب وقوع روان آب و آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیرها شده است.
وی عنوان کرد: از 24 ساعت گذشته تاکنون فتح آباد فردوس با 11 میلیمتر و سه قلعه سرایان با 10 میلیمتر باران بیشترین بارش را به خود اختصاص داده اند.
زارعی ادامه داد: همچنین در این مدت فردوس هفت میلیمتر، سرایان 6 میلیمتر، خوسف پنج میلی متر، بیرجند چهار میلیمتر، قاین سه میلیمتر، طبس، بشرویه و سربیشه 2 میلیمتر و حاجی آباد و زهان نیم میلیمتر باران داشته است.
وی یادآور شد: بیشترین میزان بارش ها امروز و امشب در نواحی نیمه شمالی و بخش هایی از مرکز استان پیش بینی شده و از صبح فردا تا عصر به صورت پراکنده در برخی مناطق مختلف استان نیز بارندگی ادامه خواهد داشت.
7557 * 6054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال