مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی:

آموزش و پرورش نباید در محیط سیاست زدگی قرار گیرد

بیرجند - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: تفکر سیاسی جزو وظایف آموزش و پرورش است ولی آموزش و پرورش نباید در محیط سیاست زدگی قرار گیرد.

به گزارش ایرنا محمدعلی واقعی روز شنبه در آیین تکریم و معارفه مدیران پیشین و جدید آموزش و پرورش شهرستان بیرجند افزود: این نهاد فقط باید کمک کننده شور انتخاباتی در دوران انتخابات باشد.
وی گفت: تمامی خدمتگزاران مردم در آموزش و پرورش به عنوان معلم استخدام می شوند و وظیفه معلم آموزش و ارتقای سطح فکری دانش آموزان برای پرورش جوان در تراز انقلاب است.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی انتقاد سازنده را موجب پیشرفت جامعه دانست و تصریح کرد: انتقاد سازنده بارها مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است اما به طور حتم انتقادی که با پیشنهاد همراه نباشد، پویایی را از جامعه خواهد گرفت.
وی آموزش و پرورش را محل ترقی، تغییر و توسعه جامعه عنوان کرد و گفت: همراهی و همدلی همراه با روابط انسانی موجب سازندگی خواهد شد و این مهم جز با ایجاد نشاط و امید در دانش آموزان به عنوان آینده سازان کشور محقق نمی شود.
واقعی افزود: معلم در درجه اول خودش باید عامل به گفته هایش باشد زیرا در آموزش و پرورش محور دانایی و تربیت، نسلی پویا و با نشاط است.
وی با بیان اینکه مدیر مهمترین نقش را در تغییر و برنامه ریزی دقیق دارد گفت: مدیران باید با توجه به سند تحول بنیادین و با درایت و هوشمندی دانش آموز تراز انقلاب را تربیت کنند.
وی تصریح کرد: آموزش و پرورش نیازمند کار شبانه روزی است و مسئولیتی که در اختیار ما قرار می گیرد یک وظیفه است زیرا اگر وظیفه نباشد بدون شک موجب استبداد خواهد شد.

** تاریخ آموزش و پرورش بیرجند بیانگر سبقه فرهنگی است
فرماندار بیرجند هم در این آیین گفت: تاریخ آموزش و پرورش بیرجند بیانگر سبقه فرهنگی مردم شرق کشور است که مدیریت این دیرینه نیازمند خلاقیت و تلاش مضاعف خواهد بود.
علی ناصری افزود: مدرسه شوکتیه به عنوان سومین مدرسه عالی کشور همواره مورد افتخار مردمان این خطه است و مسلما خدمت در این فضا نیازمند کار دقیق و ظریفی است که باید در کنار صاحبان اندیشه صورت گیرد.
وی گفت: هدف از آموزش و پرورش تعالی و آموزش آینده سازانی است که باید ادامه دهنده راه انقلاب باشند و این ظرفیت در جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی کاملا مشهود بود به طوری که طبق بررسی ها سه چهارم مردم شهرستان در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کردند.
رئیس شورای آموزش و پرورش بیرجند ادامه داد: مردم ایران علیرغم همه تنگناها همواره اصل نظام و پیروی از ولایت فقیه را در دستور کار دارند و این حضور پاسخی دندان شکن برای دشمنان بود.
وی آمادگی کامل فرمانداری را در همکاری با آموزش و پرورش اعلام کرد و گفت: اقدامات خوبی در حوزه فضای فیزیکی صورت گرفته است که باید تقویت شود.
ناصری با بیان اینکه خدمات آموزش و پرورش همواره مستمر است افزود: توجه به این دستگاه هم باید بیشتر مد نظر قرار گیرد.
«محمدحسین یکه خانی» در این آیین به عنوان مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند معرفی و از خدمات «محمدرضا ضیایی» مدیر پیشین این اداره قدردانی شد.
3215*3028

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال