نمایشگاه دستاوردهای بخش تعاون خراسان جنوبی گشایش یافت

بیرجند - ایرنا - چهارمین نمایشگاه دستاوردهای بخش تعاون استان خراسان جنوبی در محل نمایشگاه های بین المللی بیرجند گشایش یافت.

به گزارش ایرنا، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی عصر دوشنبه در حاشیه افتتاح این نمایشگاه که با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران برگزار شد گفت: نمایشگاه دستاوردهای بخش تعاون استان در 150 غرفه برپا شده است.
عباس رکنی در جمع خبرنگاران افزود: از این تعداد 17 غرفه کشاورزی، پنج غرفه صنعت، سه غرفه فرش، 48 غرفه صنایع دستی، سه غرفه معدن و مابقی مربوط به اتحادیه ها است.
وی فروش محصول را یکی از نیازهای مهم تعاونی ها ذکر کرد و گفت: 850 تعاونی در خراسان جنوبی داریم که 110 تعاونی مربوط به بانوان است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی اظهار داشت: امسال در بخش تسهیلات اشتغال پایدار روستایی 175 تعاونی ثبت نام کرده اند که تاکنون 26 تعاونی به مبلغ 12 میلیارد و 140 میلیون تومان از این تسهیلات بهره مند شده اند.
وی افزود: 37 طرح تعاونی دیگر با 33 میلیارد تومان در نوبت تخصیص اعتبار مرحله دوم قرار دارد.
رکنی مشکل عمده تعاونی ها را سرمایه در گردش عنوان کرد و گفت: برای تولید بیشتر باید سرمایه در گردش تعاونی افزایش یابد.
وی با اشاره به حمایت از تعاونی ها در فروش محصولات بیان کرد: در این خصوص از ظرفیت های داخل و خارج استان برای شرکت در نمایشگاه های مختلف استفاده می شود.
وی یادآور شد: صادرات تعاونی های استان سال گذشته 11 میلیون دلار بود و امسال این رقم از مرز 20 میلیون دلار گذشته است.
چهارمین نمایشگاه دستاوردهای بخش تعاون خراسان جنوبی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با همت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، بسیج سازندگی و اتاق تعاون در محل نمایشگاه بین المللی بیرجند آغاز به کار کرد.
این نمایشگاه تا 26 بهمن ماه دایر است و علاقه مندان می توانند از ساعت 16 تا 21 از آن دیدن کنند.
9893*3028

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال