چهل سالگی انقلاب

پیام انقلاب مساوات و نبود تبعیض است

بیرجند - ایرنا - امام جمعه موقت بیرجند گفت: پیام انقلاب مساوات و نبود تبعیض است که ریشه در ضرورت عقلی، قرآنی، عرفانی و علمی دارد.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام محمد مختاری روز دوشنبه در جمع راهپیمایان 22 بهمن در طبس افزود: دین یعنی هویت، عقلانیت و دیانت که در فطرت شما مردم شریف ریشه دارد و 40 سال فراز و نشیب و جنایت و خیانت نتوانسته شما را سست کند.
وی بیان کرد: علیرغم همه گلایه هایی که از مسئولان دارید باز هم به صحنه آمدید تا به اسلام، نظام و خون شهدا ابراز وفاداری کنید.
مدرس حوزه و دانشگاه گفت: انقلاب ما امتداد انقلاب انبیاست و تا انقلاب بزرگمرد انقلابی جهان امام زمان (عج) ادامه خواهد داشت.
وی افزود: انقلاب اسلامی ایران از ابتدای دهه 40 آغاز شد و اواخر دهه 50 به پیروزی رسید و 40 سال در حال شکوفایی و سرافرازی است اما واژه مقدس انقلاب اسلامی تاریخ چند هزار ساله دارد.
حجت الاسلام مختاری اظهار داشت: انقلاب اسلامی دو واژه مقدس است و هر دو از آرمان های تمام انبیا و اولیا، از آدم تا خاتم و از امیرالمومنین (ع) تا امام زمان (عج) است.
وی گفت: انقلاب یعنی تحول، پیشرفت، دگرگونی و رشد که این فلسفه بعثت تمامی انبیا بوده که آمدند تا جامعه را از اسارت نفس، شهوات و شیاطین نجات دهند و جامعه بشریت را به سمت کمال مطلق یعنی خدا حرکت دهند.
امام جمعه موقت بیرجند افزود: شاه ایران نوکر آمریکایی بود که مدتی بیش از کشف شدن آن نمی گذرد و این برای یک ایرانی ذلت آور بود.
وی بیان کرد: 50 هزار مستشار آمریکایی در این کشور بودند که حق توحش گرفتند و اگر ناموس کسی را می گرفتند کسی جرات نداشت به آنها تعرضی کند و کاپیتولاسیون تصویب شد.
مختاری گفت: اینجا بزرگمرد انقلابی و وارث انبیا فریاد زد و فرمود مملکت و عزت ایرانی را فروختید و امام حرکت کرد، روحانیت حمایت کرد و اقشار مختلف مردم به میدان آمدند و در 22 بهمن سال 57 خس و خاشاک استکبار جهانی و آمریکا و مستشاران آن را از میدان برداشتند.
وی بیان کرد: ما در دهه 50 استکبار را از ایران بیرون کردیم و پس از 40 سال در دهه 90 استکبار را در منطقه شکست دادیم و از سوریه و عراق بیرون کردیم که این جریان، حرکت و این پیروزی ها با عنایت خداوند و همت شما مردم همچنان تا انقلاب امام زمان ادامه دارد.
سخنران ویژه راهپیمایی 22 بهمن طبس گفت: انقلاب اسلامی یعنی تحول فرد، خانواده و جامعه بر مبنای اسلام و اینکه همه بنده خدا باشیم، هیچکس دیگری را به بردگی نگیرد و کشور را به بردگی دیگران ندهد.
راهپیمایی یوم الله 22 بهمن در شهر طبس با حضور گسترده اقشار مختلف مردم از میدان انقلاب اسلامی آغاز شد و با گذر از چهارراه قدس به میدان امام خمینی (ره) در مرکز این شهر پایان یافت.
طبس در 270 کیلومتری غرب بیرجند است.
7217*3028

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال