امکان بهره مندی محققان فردوس از پژوهشگاه هوافضا فراهم شد

بیرجند - ایرنا - رئیس شورای اسلامی شهر فردوس گفت: امکان بهره مندی محققان فردوس از امکانات، تجهیزات و کتابخانه پژوهشگاه هوافضا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فراهم شده است.

حسین اکبری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در نخستین همایش فناوری هوا - فضا و تجاری سازی که 11 و 12 بهمن ماه امسال در فردوس برگزار شد تفاهم نامه ای بین پژوهشگاه هوافضا وزارت علوم، تحقیقات و فناوی و شورای اسلامی شهر فردوس به امضا رسید که طبق این تفاهم نامه امکان استفاده محققان این شهرستان از امکانات این پژوهشگاه فراهم شد.
وی افزود: با پیگیری های انجام شده نخستین همایش هوا - فضا و تجاری سازی کشور در شهرستان فردوس با همکاری سازمان فضایی ایران، دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، پژوهشکده هوافضا، دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه علم و صنعت ایران و با همکاری فرمانداری، شورای اسلامی شهر و شهرداری فردوس برگزار شد.
وی ادامه داد: برپایی این همایش سبب افتخار فردوس و نیز رضایتمندی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فضایی ایران و همچنین رئیس پژوهشگاه هوافضا و اساتید دانشگاه های کشور شد.
رئیس شورای اسلامی شهر فردوس گفت: براساس این تفاهم نامه که از سوی شورای اسلامی شهر فردوس به نمایندگی از سوی مراکز علمی و دانشگاهی این شهرستان با ریاست پژوهشگاه هوافضا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با موضوع همکاری های علمی، پژوهشی و آموزشی در قالب تفاهم نامه همکاری متقابل به امضا رسید مقرر شد محققان و دانشجویان فردوس از امکانات، آزمایشگاه ها و کتابخانه و دیگر تجهیزات پژوهشگاه هوا فضا استفاده کنند.
اکبری یادآور شد: همکاری پژوهشگاه هوافضا در تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی فردوس و نیز توسعه و بومی سازی فناوری های مورد نیاز متناسب با اهداف پژوهشگاه، قراردادن آدرس وبگاه طرفین در وبگاه طرف مقابل و همکاری در برگزاری کنفرانس ها و سمینارها در زمینه علوم و فناوری هوافضایی، همکاری در برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی در زمینه علوم و فناوری هوافضا، ارائه مشاوره علمی، تحقیقاتی و اجرایی متقابل از جمله مفاد این تفاهم نامه است.
وی افزود: همچنین اجرای پروژه های تحقیقاتی و کاربردی مرتبط با ماموریت های هوافضایی با بهره مندی از توانمندی ها و امکانات طرفین، هدایت و حمایت از پایان نامه های دانشجویان با طرح ها و پروژه های جاری پژوهشگاه، همکاری مشترک و استفاده از مشاوره اعضای هیئت علمی در جهت ایده پردازی، آینده پژوهشی و امکان سنجی در زمینه های مورد نیاز طرفین از مهم ترین بندهای این تفاهم نامه است.
شهرستان فردوس در 195 کیلومتری بیرجند مرکز خراسان جنوبی است.
٩٨٦٥ * 6054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال