خراسان جنوبی قهرمان مسابقات زورخانه ای کارگران کشور شد

بیرجند - ایرنا - چهارمین دوره مسابقات ورزش زورخانه ای و پهلوانی کارگران کشور با قهرمانی استان خراسان جنوبی در بیرجند پایان یافت.

به گزارش ایرنا این مسابقات از روز گذشته (چهارشنبه) با حضور 13 تیم از 12 استان کشور در زورخانه موسی بن جعفر (ع) شهرستان بیرجند در بخش مهارت های فردی برگزار شد که استان های خراسان جنوبی، فارس و اصفهان به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.
مهارت فردی شامل سنگ، کباده، چرخ تیز، چرخ چمنی، میل بازی و میل گیری سنگی است.
ورزشکاران در وزن های منهای 80 کیلوگرم و به اضافه 80 کیلوگرم در رده سنی بالای 18 سال با یکدیگر به رقابت پرداختند.
رئیس انجمن ورزش پهلوانی و زورخانه ای کشور شامگاه پنجشنبه در حاشیه اختتامیه این مسابقات به خبرنگار ایرنا گفت: 9 داور از استان های تهران، مرکزی، لرستان، گیلان و خراسان جنوبی داوری این دوره از مسابقات را برعهده داشتند.
علی سنگکی اظهار داشت: نخستین نرم افزار آموزش ورزش زورخانه ای و پهلوانی کارگران کشور در این دوره از مسابقات رونمایی شد.
وی گفت: کسانی می توانند در مسابقات کارگری شرکت کنند که بیمه شده اصلی تامین اجتماعی باشند و چهارمین دوره مسابقات ورزش زورخانه ای و پهلوانی کارگران کشور شاهد درخشش خوبی از همه ورزشکاران کارگر کشور بودیم.
رئیس انجمن ورزش پهلوانی و زورخانه ای کشور بیان کرد: اولین دوره مسابقات کشتی پهلوانی در سال 98 را در مشهد برگزار می کنیم و پهلوان کارگر کشور در آن مسابقات معرفی می شود.
وی افزود: اساسنامه ای برای جهانی شدن ورزش کارگری تدوین شده که پس از اینکه به تایید کشورهای عضو برسد شکل جهانی پیدا می کند و در حال حاضر 12 کشور عضو این ورزش هستند.
7559*3028

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال