سازمان بسیج علمی خراسان جنوبی از 16 مخترع حمایت کرد

بیرجند - ایرنا - مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان جنوبی گفت: این سازمان از ابتدای امسال تاکنون از 16 مخترع حمایت مالی و معنوی کرده است.

جواد عقیلی‌ پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت مبالغ پنج میلیون تومان، هشت میلیون تومان و 10 میلیون تومان به عنوان وام بلاعوض به مخترعان پرداخت شده است.
وی تصریح کرد: مبلغ وام های بلاعوض پرداخت شده به این مخترعان با توجه به سطح اختراع آنان بوده است.
مسئول سازمان بسیج علمی خراسان جنوبی گفت: مخترعان یادشده از خدمات مشاوره‌ای، فضای آزمایشگاهی و کارگاهی رایگان از جمله حمایت‌های مالی و معنوی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان بهره مند شده اند.
وی بیان کرد: این اختراعات شامل دستگاه تولید کود کمپوست خانگی، ردیاب آنتن پهپاد، دستگاه تشخیص سموم آب، دستگاه شبیه ساز ابر، پرینتر سه بعدی و موارد دیگر است.
عقیلی پور افزود: سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان برای توانمندسازی بسیجیان در هر شهرستان 2 پایگاه علمی راه اندازی کرده که این پایگاه ها در مساجد پرجمعیت شهرستان ها مستقر هستند و برای ارتقای سطح علمی افراد در این پایگاه‌ها، کلاس‌های تقویت درسی، فن سخنوری و آموزش خلاقیت برگزار می شود.
وی گفت: برای بهره مندی بهتر از ظرفیت‌های استان و رفع مشکلات موجود، خانه نخبگان خراسان جنوبی با حضور 83 نفر از استادان و نخبگان تشکیل و با همین هدف، سند علمی در حوزه‌های آب، معدن، انرژی های نو و گیاهان دارویی استان آماده شده است.
7559*3028

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال