استاندار خراسان جنوبی از چند طرح شهری در بیرجند بازدید کرد

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی از چند طرح عمران و توسعه شهری در بیرجند بازدید و روند اجرای آنها را از نزدیک بررسی کرد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی محمدصادق معتمدیان روز شنبه از کاروانسرای امینی دیدن کرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی، سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، شهردار بیرجند و جمعی از مسئولان استانی و شهری در این بازدید وی را همراهی و توضیحات لازم را ارایه کردند.
قدمت کاروانسرای امینی مربوط به دوره قاجار است که بعد از مرمت و بازسازی به بازارچه صنایع دستی تبدیل می شود.
استاندار خراسان جنوبی همچنین ضمن بازدید از بازار بیرجند، روند فعالیت کسبه در این مکان تجاری و تاریخی را از نزدیک مورد بررسی قرار داد.
معتمدیان سپس با همراهی مسئولان استان از پارک جنگلی بیرجند بازدید کرد که قرار است برای استفاده بهتر مردم از این مکان تفریحی، بهسازی شود.
بازدید از محل احداث چهارشنبه بازار بیرجند از دیگر برنامه های امروز (شنبه) استاندار در مرکز استان بود.
پس از بررسی مکان های مختلف، میدان بار قدیم شهرداری واقع در بلوار مسافر به مساحت حدود هفت هکتار که بیش از 2.5 برابر مکان فعلی چهارشنبه بازار وسعت دارد به عنوان مناسب ترین گزینه برای این موضوع به شورای اسلامی شهر بیرجند پیشنهاد و اجرای این طرح از هفته دولت امسال با مساحت پنج هزار و 300 متر مربع و 269 غرفه آغاز شد.
معتمدیان در ادامه بازدیدهای امروز خود از بوستان آیت الله بهجت در منطقه مهرشهر بیرجند بازدید کرد که مهرماه امسال با هدف خدمت به مردم مناطق کم برخوردار به بهره برداری رسید.
7557*3028

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال