250 میلیون تومان به روستای چنشت سربیشه اختصاص یافت

بیرجند - ایرنا - مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سربیشه گفت: امسال 250 میلیون تومان برای بهسازی بافت باارزش روستای «چنشت» این شهرستان که یکی از روستاهای شگفت انگیز ایران است، اختصاص یافت.

حمید حاجی زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با این اعتبار جداره سنگی، کاهگل، بن ملات، اجرای سافترک پشت بام، اجرای رخ بام، قاب گچی و رنگ آمیزی درب و پنجره ها این روستا انجام می شود.
وی یادآور شد: هفت روستای شگفت انگیز در ایران وجود دارد که 2 تا از این روستاها به نام چنشت و ماخونیک در سربیشه واقع شده است.
وی بیان کرد: تاکنون 550 میلیون تومان برای بهسازی روستای چنشت هزینه و 75 درصد عملیات جداره سازی بافت با ارزش روستا بر اساس نقشه مصوب انجام شده است.
مدیر بنیاد مسکن سربیشه گفت: احیای بافت با ارزش روستای چنشت توسط بنیاد مسکن در سال 94 تهیه طرح و در سال 95 فاز اجرایی آن توسط بنیاد مسکن از محل اعتبارات ملی آغاز شد.
وی افزود: تهیه طرح و احیای بافت باارزش روستای «استانست» این شهرستان نیز در دستور کار قرار دارد.
حاجی زاده بیان کرد: امسال تهیه طرح تعیین محدوده 22 روستای فاقد دهیاری شهرستان سربیشه از محل اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده با اعتبار 95 میلیون تومان انجام خواهد شد.
وی گفت: تهیه طرح هادی روستایی برای تمامی روستاهای بالای 20 خانوار جمعیت سربیشه انجام شده و روستاهایی که براساس سرشماری سال 95 جمعیت آن به بیش از 20 خانوار افزایش یافته برخی تهیه طرح آن انجام شده و تعدای دیگر در دستور کار قرار دارد.
شهر سربیشه مرکز شهرستان سربیشه با هشت هزار و 251 کیلومتر مربع وسعت در فاصله 66 کیلومتری جنوب بیرجند مرکز خراسان جنوبی قرار دارد.
7556* 6054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال