امام جمعه نهبندان: برای ماندگاری جمعیت در شهرستان تلاش شود

بیرجند - ایرنا - امام جمعه نهبندان گفت: جمعیت این منطقه در فاصله بین 2 سرشماری به واسطه خشکسالی حدود هفت هزار نفر کاهش یافته است و برای ماندگاری جمعیت باید تلاش کرد.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام عباسعلی خزاعی روز جمعه در حاشیه آیین افتتاح طرح آبیاری زیرسطحی در نهبندان که با حضور وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد افزود: با توجه به وسعت 26 هزار کیلومتر مربع شهرستان و جمعیت 55 هزار نفری آن هم اکنون در هر کیلومتر فقط 2 نفر ساکن هستند.
وی با اشاره به وضع اقتصادی مردم این شهرستان بیان کرد: مقایسه شرایط خراسان جنوبی با استان های دیگر از لحاظ صنعت و اقتصاد شرایط ویژه این استان را نشان می دهد.
امام جمعه نهبندان اتکای اقتصادی مردم این منطقه به یارانه های نقدی را یادآور شد و گفت: صف کشیدن مردم پشت خودپردازهای بانک در ساعت صفری که یارانه ها اعلام می شود نشان از این موضوع دارد.
وی با تاکید مجدد بر مرزی بودن شهرستان نهبندان، خواستار بهره مندی این شهرستان از عواید مرز شد و گفت: هزینه های زیادی بعد از سفر مقام معظم رهبری به نهبندان در بازارچه دوکوهانه این شهرستان انجام شده است اما مورد استفاده قرار نمی گیرد.
حجت الاسلام خزاعی ورود دام از این بازارچه را یک خواسته در شهرستان عنوان کرد و گفت: علیرغم مجوزهای موجود اما عملا این موضوع انجام نمی شود.
وی به مشکلات مردم در حوزه منابع طبیعی اشاره کرد و افزود: با توجه به برخی قوانین که در این مدت مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است، انتظار می رود تدبیری برای حل این موضوع اندیشیده شود.
امام جمعه نهبندان با اشاره به برخی مشکلات شرکت سهامی زراعی شهرستان نهبندان خواستار رفع مشکلات موجود برای این شرکت شد.
وی تاکید مقام معظم رهبری بر توجه مسئولان به شهرستان نهبندان را یادآور شد و گفت: با توجه به اینکه وزیر جهاد کشاورزی از وزاری مورد قبول رهبر معظم انقلاب است، امید می رود توجه ها نیز بیشتر باشد.
طرح آبیاری زیرسطحی در سطح 72 هکتار با اعتباری بالغ بر 17 میلیارد و 857 میلیون ریال در اسماعیل آباد نهبندان به بهره برداری رسید.
وزیر جهاد کشاورزی ظهر امروز (جمعه) وارد خراسان جنوبی شد و از مجتمع گلخانه گل رز بیرجند نیز بازدید و طرح آبیاری زیرسطحی در نهبندان را افتتاح کرد.
محمود حجتی تا روز یکشنبه برای بازدید و افتتاح طرح های بخش کشاورزی خراسان جنوبی در این استان حضور دارد.
9893*3028

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال