پیکر امام جمعه اهل سنت طبس مسینا تشییع شد

بیرجند - ایرنا - پیکر مولوی محمدحسن برفی امام جمعه اهل سنت طبس مسینا از توابع شهرستان درمیان روز چهارشنبه از عیدگاه شهر طبس مسینا تشییع و در آرامستان این شهر به خاک سپرده شد.

به گزارش ایرنا در آیین تشییع پیکر مرحوم مولوی محمدحسن برفی نمایندگانی از سوی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، جمعی از مسئولان و علمای شیعه و سنی حضور داشتند.
فرماندار درمیان در حاشیه این آیین گفت: شهرستان درمیان الگوی وحدت و دارالتقریب در خراسان جنوبی است که این وحدت با تلاش علمای تقریبی از جمله مولوی برفی حاصل شده است.
محمد بشیری زاده وجود علمای شیعه و سنی را سبب وحدت و همگرایی اهل تسنن و تشیع دانست و اظهار داشت: شهرستان درمیان با وحدت و انسجام اقوام به نمادی از رفاقت و برادری در خراسان جنوبی تبدیل شده است.
مولوی محمدحسن برفی سال ها امامت جمعه شهر طبس مسینا را برعهده داشت و از مبلغین تقریب وحدت در خراسان جنوبی بود که سه شنبه شب در سن 83 سالگی به علت کهولت سن به دیار باقی شتافت.
استاندار خراسان جنوبی و نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در پیام های جداگانه درگذشت امام جمعه طبس مسینا را تسلیت گفتند.
شهر طبس مسینا در فاصله 125 کیلومتری بیرجند و 25 کیلومتری مرکز شهرستان درمیان قرار دارد.
7556*3028

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال