نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

وحشی گری مدرن از علم بدون ایمان نشات می گیرد

بیرجند - ایرنا - نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند با تاکید بر اینکه ایمان به علم جهت می‌دهد گفت: علم بدون ایمان به شکل خودسر رها شده و وحشی‌گری مدرن را در جهان ایجاد کرده است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی شنبه شب در دیدار منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: اساس رشد انسان بر پایه علم آموزی است و انسان موجودی است که باید همه چیز را یاد بگیرد و دانش بنیان باشد.
وی اظهار داشت: رسالت همه انبیای الهی تعلیم و تربیت بوده و به همین دلیل فراگیری علم در اسلام یک واجب شرعی است.
امام جمعه بیرجند گفت: بدون علم هیچ کاری نمی‌توان انجام داد و هیچ پیشرفتی حاصل نمی شود.
وی افزود: در قرن‌های گذشته مسلمانان پیشوایان علم دنیا بودند و با اشتباهاتی که انجام شد، موقعیت خود را از دست دادند و دیگران در علم از آنها سبقت گرفتند که این کار به ضرر جهان تمام شد و نتیجه آن توسعه علم بدون اخلاق در جهان است.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی بیان کرد: مسلمانان تعلیم، تربیت و فریضه علم را رها کردند و علم به دست کسانی افتاد که بشر را به این روز انداختند.
وی تصریح کرد: باید در فراگیری علم و دانش تلاش شود و آن را از آلودگی‌های غربی پاک کنیم.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: وزارتخانه‌ های علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش که متصدی تعلیم و تربیت هستند، فرصتی مناسب برای رشد علمی متناسب با مکتب فرهنگی و اخلاقی دارند.
وی بیان کرد: در حال حاضر با نقطه واقعی خود فاصله زیادی داشته که باید تلاش شود به جایگاه واقعی خود برسیم.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری هم در این دیدار گفت: ایران از کشورهای معدود دنیا است که جمعیت تحصیل کرده دانشگاهی آن زیاد است و این به برکت رویکرد نظام مقدس جمهوری اسلامی در حمایت از دانشگاه هاست.
منصور غلامی افزود: بعضی دانشگاه ها در شهرهای کوچک با صندلی خالی روبرو هستند و برنامه ای در وزارت علوم برای ساماندهی آموزش عالی کشور در دست اقدام است که تکلیف قانونی برنامه ششم توسعه و شورای عالی انقلاب فرهنگی است.
وی اظهار داشت: برنامه های زیادی تنظیم شده و در دست کارشناسی است که تقریبا تمام شده و بخش هایی از آن به دانشگاه های کشور ابلاغ شده است.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بیان کرد: تلاش داریم دانشگاه ها بیشتر از قبل درگیر رفع مسائل مردم و دستگاه های اجرایی و کشور شوند و خیلی از دانشگاه ها کارهای تاثیرگذاری در رفع مشکل کشور انجام داده اند اما هنوز دامنه این اقدام باید به همه دانشگاه ها در سراسر شهرهای کشور گسترش یابد.
غلامی گفت: زمینه های خوبی در استفاده از ظرفیت خیران در حوزه آموزش عالی وجود دارد و ساخت خوابگاه، کتابخانه، مرکز تحقیقات و آزمایشگاه در دانشگاه های کشور توسط خیران انجام شده و در هریک از مراکز استان ها ستاد مرکزی خیرین دانشگاه ایجاد شده است که رئیس دانشگاه مرکز استان مسئولیت آن را بر عهده دارد.
وی اظهار داشت: رشد علمی کشور مورد رضایت مقام معظم رهبری قرار گرفته و معظم له تاکید به حفظ این رشد داشته اند، یعنی وضع خود را در جامعه جهانی حفظ کرده و رفع مسائل کشور را هم مدنظر قرار دهیم.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری عصر دیروز (جمعه) وارد خراسان جنوبی شد و بدو ورود به مرکز استان چهار طرح عمرانی را در دانشگاه بیرجند افتتاح کرد.
شرکت در نشست روسای دانشگاه های خراسان جنوبی، اجلاسیه اساتید و دانشجویان شهید استان، بازدید از دانشگاه صنعتی بیرجند، دیدار با دانشجویان دانشگاه بیرجند و شرکت در شورای اداری استان از دیگر برنامه های سفر دو روزه منصور غلامی به این استان بود.
7559*3028

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال