5 پرونده احتکار و اختفای کالا در خراسان جنوبی تشکیل شد

بیرجند - ایرنا - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: پنج پرونده احتکار و اختفای کالا به ارزش سه میلیارد و 245 میلیون ریال در استان در قالب طرح ویژه بازرسی و نظارت بر کالا و خدمات تشکیل شد.

داوود شهرکی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هفته جاری سه انبار در شهرستان نهبندان اقدام به احتکار کالا کرده بودند که در آن کالای داخلی و خارجی قاچاق نگهداری می شد.
وی اظهار داشت: بر اساس بازرسی های صورت گرفته با همکاری اداره تعزیرات حکومتی و اماکن عمومی این سه انبار که در رسته های فروش برنج، چای، شکر و لاستیک اقدام به احتکار کرده بودند کشف و ضبط شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی بیان کرد: در این بازرسی ها مقدار 15 تن برنج، یک تن چای، 61 حلقه لاستیک کامیون و حدود چهار تن شکر به ارزش تقریبی 2 میلیارد و پانصد میلیون ریال کشف و ضبط شد.
وی ادامه داد: همچنین طی این مدت 2 انبار شکر و مواد غذایی در مرکز استان به اتهام اعلام نکردن موجودی شناسایی و به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.
شهرکی ارزش ریالی این 2 پرونده را 745 میلیون ریال اعلام و تاکید کرد: متصدیان واحدهای صنفی عمده فروش، شرکت های پخش و تمامی افرادی که به هر نحوی اقدام به خرید، فروش و نگهداری کالا با حجم عمده دارند باید موجودی انبار خود را در سامانه اعلام موجودی اعلام کنند.
وی ادامه داد: در غیر اینصورت نگهداری کالا بدون فروش یا اعلام موجودی تخلف محسوب شده و مطابق مقررات با متخلفان برخورد خواهد شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی یادآور شد: بازرسی و نظارت بر واحدهای صنفی و غیر صنفی در دستور کار جدی بازرسان سازمان قرار دارد و شهروندان می توانند هر گونه گزارش تخلف و یا شکایت خود را به سامانه 124 در میان بگذارند.
وی افزود: طرح ویژه بازرسی و نظارت بر کالا و خدمات از 16 تیرماه در استان آغاز و در حال اجرا است.
شهرکی گفت: در قالب این طرح تیم های بازرسی در قالب گشت های مشترک صبح و عصر با جدیت بر شبکه توزیع کالا و خدمات نظارت دارند.
وی اظهار داشت: با ابلاغ دستورالعمل تشکیل ستاد استانی احتکار و اختفا ضمن برگزاری نخستین جلسه ستاد استانی احتکار و اختفا نظارت و بازرسی ها برای شناسایی انبارهای مشکوک و اعلام نشده در سامانه اعلام موجودی معطوف شده است.
7557 * 6054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال