مدیر کمیته امداد درمیان:

خدمات کمیته امداد نیاز محرومان را رفع نمی کند

بیرجند - ایرنا - مدیر کمیته امداد درمیان با بیان اینکه خدمات کمیته امداد به نسبت تورم پاسخگوی نیاز مددجویان نیست گفت: باید مسئولیت اجتماعی مردم نسبت به محرومان افزایش یابد و محرومیت زدایی به یک دغدغه عمومی تبدیل شود.

به گزارش ایرنا احمد بصیری پور روز پنجشنبه در کمیته تخصصی زکات شهرستان افزود: میزان مشارکت اجتماعی مردم تمام نیازهای مددجویان را رفع نمی کند و سالانه بیش از درآمد کمیته امداد شاهد تورم و گرانی در جامعه هستیم.
وی بیان کرد: کمک های مردمی به نسبت بودجه تخصیصی دولت بین 9 تا 12 درصد است که در سر فصل های معیشت، اشتغال، درمان، مسکن، تحصیل، ازدواج و ... هزینه می شود.
وی با اشاره به اینکه مردم و خیرین سال گذشته بیش از 14 میلیارد ریال به مددجویان شهرستان کمک کرده اند، اضافه کرد: پارسال 76 درصد کمک های مردمی در زمینه حمایت و سلامت مددجویان، چهار درصد توسعه مشارکتهای مردمی، 9 درصد عمران و مسکن، هفت درصد در امور فرهنگی و چهار درصد برای اشتغال هزینه شد.
وی با بیان اینکه کمیته تخصصی زکات در شهرستان فعال است، بیان کرد: کمیته امداد متولی جمع آوری زکات است که سال گذشته 240 میلیون ریال زکات جمع آوری و برای رفع نیاز محرومان شهرستان هزینه شد.
وی اظهارکرد: جای درس زکات در کتب درسی دانش آموزان خالی است اگر این موضوع در سرفصل درسی دانش آموزان قرار بگیرد، شاهد دستاوردها و پیامدهای خوبی خواهیم بود.
مدیر کمیته امداد درمیان از برپایی 16 پایگاه جمع آوری زکات و فطره در شهرستان خبر داد و گفت: مردم می توانند با مراجعه به پایگاه‌ های سطح شهرستان و یا به شماره حساب 850918181 و از طریق شماره کارت 6037707000115448 نزد بانک کشاورزی زکات و فطریه خود را به نیازمندان پرداخت کنند.
بصیری پور اضافه کرد: سال گذشته مردم شهرستان 150 میلیون ریال زکات و فطره پرداخت کردند و میزان جمع آوری شده در سال جاری با همکاری بانکها در کمترین زمان ممکن به حساب نیازمندان واریز خواهد شد.
شمار مددجویان زیر پوشش کمیته امداد درمیان 12 هزار و 742 نفر است و 23 درصد جمعیت 57 هزار نفری این شهرستان از خدمات کمیته امداد بهره مند می شوند.
شهرستان درمیان با 57 هزار نفر جمعیت و پنج هزار و 797 کیلومتر مربع وسعت از شمال به شهرستان قاینات از جنوب به شهرستان سربیشه و از غرب به شهرستان بیرجند و شرق به طول 70 کیلومتر با افغانستان مرز مشترک دارد.
شهر اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان در 105 کیلومتری شرق بیرجند قرار دارد.
7556* 6054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال