45 تیم عملیاتی هلال احمر خراسان جنوبی فعال شدند

بیرجند - ایرنا - معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: در پی بارندگی های امروز (دوشنبه) و جاری شدن سیلاب و روان آب در برخی مناطق استان، 45 تیم عملیاتی این جمعیت با 198 نیرو فعال شدند.

احمد بخشی عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تیم ها هم اکنون پنج تیم امدادی هلال احمر در حال بررسی و ارائه خدمات به حادثه دیدگان سیلاب هستند.
به گفته وی در حوالی شهر مود چادرهای عشایری دچار آبگرفتگی شده اند که تیم سیلاب هلال احمر سربیشه برای امدادرسانی به منطقه اعزام شدند.
وی ادامه داد: با شدت گرفتن باران در روستاهای اطراف شهرستان بیرجند، تیم واکنش سریع استان برای بررسی حوادث احتمالی عازم روستاهای خراشاد و بجد شدند.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: همچنین با طغیان رودخانه ای در محور ماژان تیم عملیاتی هلال احمر خوسف برای بررسی حوادث احتمالی به این منطقه رفتند.
وی با بیان اینکه هم اکنون در شهر دیهوک یک تیم عملیاتی برای رهاسازی خودرو گرفتار در مسیر رودخانه در حال امداد رسانی است افزود: برخی منازل باغستان فردوس بر اثر بارندگی دچار آبگرفتگی شدند که امدادگران در حال امدادرسانی هستند.
بخشی گفت: در منطقه شاهکوه چاهداشی نهبندان هم یک خودرو با سه سرنشین از طریق سیلاب از جاده خارج شدند که حال عمومی حادثه دیدگان خوب است و پنج منزل شهر سربیشه هم که دچار آبگرفتگی شده در حال تخلیه آب و امدادرسانی است.
به گزارش ایرنا هواشناسی روز گذشته ناپایداری هوا و ایجاد سیلاب و روان آب را هشدار داده بود.
3215 * 6054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال