به وقت شام پرفروش ترین فیلم در خراسان جنوبی است

بیرجند - ایرنا - معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: فیلم 'به وقت شام' تازه ترین ساخته ابراهیم حاتمی کیا پرفروش ترین فیلم اکران نوروزی در این استان بوده است.

سید علی زمزم روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این فیلم تاکنون 258 میلیون و 910 هزار ریال فروش داشته و سه هزار و 950 نفر آن را در سینما تماشا کرده اند.
'به وقت شام داستان دو خلبان ایرانی را روایت می‌کند که قصد دارند مردم را از محاصره داعش خارج کنند اما با سقوط هواپیمای آنها، به سرنوشتی عجیب دچار می‌شوند. این فیلم در سی‌ و ششمین جشنواره فیلم فجر در هشت بخش نامزد دریافت سیمرغ بلورین شد و توانست سه سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی، بهترین موسیقی و بهترین صداگذاری را دریافت کند.'
وی گفت: همچنین فیلم مصادره با 149 میلیون و 180 هزار ریال و 2 هزار و 334 تماشاچی جایگاه دوم فروش را در خراسان جنوبی به خود اختصاص داد.
معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان جنوبی افزود: فیلم لاتاری با 109 میلیون و 90 هزار ریال و 2 هزار و 335 تماشاچی، انیمیشن فیل شاه با 44 میلیون و 865 هزار ریال فروش و 686 تماشاچی و فیلم لانه زنبور با 37 میلیون و 860 هزار ریال فروش و 785 تماشاچی جایگاه بعدی فروش را به خود اختصاص دادند.
وی بیان کرد: فروش فیلم های اکران شده در هفت سینمای استان شامل 2 سینمای شهر بیرجند و سینماهای شهرستان های طبس، قاین، سرایان، فردوس و نهبندان 598 میلیون و 990 هزار ریال بوده است.
زمزم استقبال مردم از سینماهای استان را نسبت به سال قبل چشمگیر توصیف کرد و گفت: برگزاری جشنواره فیلم فجر در خراسان جنوبی بهمن ماه سال 1396 یکی از دلایل تشویق مردم به سینماها و جذب مخاطب است.
وی همچنین حمایت از تولید فیلم کوتاه و مستند را از برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در سال 1397 اعلام کرد و افزود: تجلیل از فیلمسازان سال 1396 و تولیدکنندگان انجمن سینمای جوان 22 فروردین ماه سال جاری برگزار می شود.
بیرجند مرکز استان خراسان جنوبی در حال حاضر 2 سالن سینما دارد.
7559*3028

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال