امام جمعه بیرجند: آینده نگری لازمه طراحی برنامه های شهری است

بیرجند - ایرنا - نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند با تاکید بر اینکه آینده نگری پیش شرط طراحی برنامه های شهری است گفت: باید توجه شود که ثمره طرح ها یک دهه آینده چه تأثیری بر رفاه مردم و شکل شهر دارد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند حجت‌ الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی امروز (چهارشنبه) در دیدار شهرداران استان خراسان‌ جنوبی ضمن بزرگداشت روز شهردار افزود: امیدواریم شهرداران در راه اهداف عالی همه شهدا از جمله شهید باکری گام برداشته و موفق باشند.
وی با بیان اینکه مسئولیت سنگینی که بر دوش شهرداران است از دو جهت حائز اهمیت است گفت: اولین جهت کار به صورت روزمره است که بر دوش شهرداران نهاده شده است.
نماینده ولی فقیه در خراسان ‌جنوبی بیان کرد: مردم به صورت روزمره به همکاری شهرداری نیاز دارند و برای مردم خیلی فرق دارد که از اهداف این مجموعه گره‌گشایی و همکاری در روند امور مردم یا بی ‌تفاوتی به این امور باشد.
وی خطاب به شهرداران با بیان اینکه خدمت به مردم توفیقی است که نصیب شما شده، گفت: حل مشکلات مردم آرمان هر انسان مسلمان است.
وی با تاکید بر اینکه حل مشکلات مردم و تسکین آلام آنها نزد خدا چنان ارزشی دارد که کمتر عبادتی در این پایه قرار می‌گیرد، خطاب به شهرداری‌ها اعلام کرد: ضمن اینکه کار اداری انجام می‌دهید، راه آخرت آن نیز به خوبی باز و بسیار ارزشمند است و لذا نباید این کار را ساده تصور کنید.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی با بیان اینکه زحمت بیشتر شما ثواب بیشتری نیز در پی دارد افزود: مردم روزمره با کار شهرداری مرتبط هستند و بنابراین باید کار مردم را حل کنید.
وی مسأله دومی که مرتبط با شهرداری، شهرسازی و شورای شهر است را کار درازمدت دانست و توضیح داد: افرادی که متصدی حرف هستند باید دورنگر باشند.
وی تبیین کرد: از انواع و اقسام نیازهایی که باید در شهرداری همراه مسئولان باشد طراحی آینده شهری و مهندسی شهر مطابق با نیازهای جامعه است.

**مشکلات شهر بیرجند از زبان امام جمعه
امام جمعه بیرجند با تأکید بر اینکه باید در تصمیماتی که می‌گیرید سال‌های آینده مردم را لحاظ کنید ادامه داد: متأسفانه در برخی نقاط شهر شاهد خیابان‌های کم‌عرض هستیم که مشکلات عدیده‌ای را برای مردم ایجاد کرده است.
وی با اشاره به اینکه زمانی که این خیابان‌ها ساخته شدند مسئولان در خواب بودند یا بیدار که به 10 سال آینده توجه نکردند گفت: چطور چنین مجوزهایی را دادند و به آینده شهر فکر نکردند.
عبادی افزود: نقشه جامع شهری چیست و مهندسی که از جهت جامعه پیشرفته و همه نیازهای سکونتی، فرهنگی و اقتصادی به درستی جواب دهد کجاست، متاسفانه در همین کوچه‌ها تا جایی که توانستند ساختمان‌های چند طبقه بنا کردند و کسی به آن صورتی که باید مانع آن‌ها نشد و با جبران جرمی که دادند همه چیز تمام شد.
وی متذکر شد: با جبران جرمی که بدهند ممکن است شهرداری درست شود ولی شهر درست نمی‌شود.
وی گفت: شهر بیرجند طی 35 سال چنین وسعتی یافت اما بهتر نبود که مسئولان ذیربط هر قسمتی از شهر را به ساخت ساختمان متناسب با آن و شناخت زمین اختصاص می‌دادند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی به پخش عکس‌های هوایی شهر بیرجند از رسانه ملی اشاره کرد و گفت: گاهی عکس‌هایی از تلویزیون پخش می‌شود که خجالت‌آور است چرا که در هر جایی از شهر که دوست داشتند، اقدام به برج‌سازی کردند.
وی با تأکید بر اینکه کار را به صورت روزمرگی قرار دادن در کارهای درازمدت درست نیست بیان کرد: برخی نقاط شهر از کمبودها گلایه دارند که این امور باید در مهندسی شهر دیده شود.
حجت‌ الاسلام و المسلمین عبادی گفت: زمانی که فردی بر پستی نهاده می‌شود براساس دانستن فرد است و امیدواریم با تدبیر و امور شهرداران کنونی ساخت‌ و سازها و مبلمان شهری ضابطه‌مند باشد به‌طوری که جوابگوی نسل‌های بعدی باشد.
3028

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال