نماینده مجلس: سیاه نمایی و ناامید کردن مردم نقشه دشمن است

بیرجند - ایرنا - رئیس مجمع نمایندگان مردم خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی گفت: همه مسئولان و آحاد ملت توجه داشته باشند که سیاه نمایی و مایوس کردن مردم از مسئولان، نقشه دشمن است و نباید در زمین دشمن بازی کرد.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی روز دوشنبه در نشست خبری در بیرجند افزود: وحدت و همدلی مسئولان با یکدیگر و کمک خبرنگاران و رسانه ها موجب رفع مشکل می شود.
وی با تاکید بر اینکه مطالبات مردم باید بیان شود گفت: همه باید توجه داشته باشند که نقشه سازمان سیا، موساد، آل سعود و منافقان، سیاه نمایی خدمات و مایوس کردن مردم است.
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این سیاه نمایی کاملا از طرف دشمن طراحی شده و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مسئولان دستگاه های اجرایی و احزاب سیاسی و رسانه ها باید با این طرح دشمن به شکل منطقی برخورد کرده و آن را خنثی کنند.
وی افزود: بیان مشکل ایرادی ندارد اما کارهای مثبت انجام شده حتما باید اطلاع رسانی شود و مردم نباید احساس کنند هیچ کس به فریاد آنها نمی رسد و هیچ مسئولی کار نکرده و از مشکلات مردم ناآگاه اند.
وی گفت: یکی از مشکلات رسانه ها این است که همواره در مسائلی مثل اختلاس نام افراد را بردیم که امری صحیح هم بوده و درخواست به حق مردم هم همین است اما خدمات مسئولانی که سال هاست مسئولیت داشته و سالم زندگی کرده اند را هم باید مطرح کرد.
عبادی یادآور شد: این همه مسئول صالح و سالم در همه کشور از جناح های سیاسی مختلف داریم که این افراد سال ها مسئولیت داشته اند اما کوچکترین ایرادی در کار نداشته اند که باید این مسائل بیان شده و این مسئولان خدوم به مردم معرفی شوند.
وی با تاکید بر اینکه رقابت های سیاسی نباید موجب سیاه نمایی شود گفت: اگر فردی منتقد دولت باشد نباید فقط ایراد دولت را بزرگ کند به گونه ای که تصور شود دولت هیچ کار مثبتی انجام نداده است.
وی افزود: بحث انتقال آب به استان های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی توسط نمایندگان این استان ها در مجلس شورای اسلامی پیگیری شده و اعتقاد داریم بحران آب در شرق کشور مهمتر از مرکز ایران است.
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: این استان مرزی است و اگر خالی از سکنه شود مشکل امنیتی برای کشور ایجاد می شود.
وی اظهار کرد: وزارت نیرو پیگیری هایی در این خصوص انجام داده و بخش خصوصی به شکل فاینانس یا سرمایه گذار داخلی این اقدام را انجام بدهد.
وی یادآور شد: وزارت نیرو در این خصوص متعهد شده که 30 درصد آب را به شکل تضمینی خریداری کند و بخش های خصوصی باید در این خصوص خریدی انجام دهند تا اجرای آن برای سرمایه گذار صرفه اقتصادی داشته باشد.
عبادی گفت: در بحث سرمایه گذار خصوصی این موضوع با چالش مواجه شده و سرمایه گذار باید به هر شکل جذب شود، انتقال آب پیشرفت نرم افزای داشته و پیگیری هایی انجام شده اما هنوز وارد بحث عملیاتی نشده است.
وی اظهار کرد: نمایندگان مجلس موظف به مطالبه گری در خصوص انتقال آب هستند چون اگر مطالبه گری نباشد این موضوع به فراموشی سپرده می شود.
وی یادآور شد: باروری ابرها با پیگیری های انجام شده در سال 1395 انجام شد و در سال جاری هم پیگیری انجام شده اما هنوز باروری ابر در کشور توسط وزارت نیرو در هیچ جا انجام نشده است.
رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان جنوبی تصریح کرد: مقامات وزارت نیرو قول دادند که نخستین جایی که باروری ابر انجام شود، خراسان جنوبی است و از اسفند ماه اقدامات باروری انجام می شود و اولین استان به دلیل مطالبه گری انجام شده خراسان جنوبی است.
عبادی گفت: انتقال آب، جایگزین آب های زیرزمینی نیست چون آبی که منتقل می شود با مبلغ بالا تولید شده و برای کشاورزی مناسب نیست و فقط برای مصارف خانگی، صنعت و معدن جواب می دهد.
وی افزود: مردم استان در بحث کشاورزی از روش غرقابی استفاده نکنند زیرا آب سفره های زیرزمینی بسیار کم است و استفاده بهینه از آب موجود مورد توجه باشد و طرح های کارشناسی آبخیزداری برای هدایت از آب باران تهیه شود.
وی یادآور شد: چند برابر کمبود ذخایر آب زیرزمینی با بهره گیری از روان آب ها برطرف و با استفاده از طرح های آبخیزداری بسیاری از کمبودها در حوزه آب رفع می شود.
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: در بودجه سال جاری 500 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای 2 طرح انتقال آب به روستاهای کشور و اجرای طرح های آبخیزداری در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان افزود: در سفر وزیر ارتباطات قرار شد زیرساخت مخابراتی خراسان جنوبی رونق یافته و وزیر تعاون هم ایجاد درمانگاه در شمال شهر بیرجند را تعهد کرد.
عبادی گفت: در بودجه سال آینده سازمان تامین اجتماعی بحث تاسیس درمانگاه در شمال شهر بیرجند مصوب شد.
وی تصریح کرد: توسعه مرکز رفاهی جنب بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) بیرجند از دیگر مصوبات وزیر کار بود که در این مکان همراهان بیمار جایی برای اسکان دارند.
وی اضافه کرد: یک فرهنگ احتیاط آمیز در سیستم اجرایی و اداری استان از گذشته حاکم بوده، قانون از سر احتیاط با نگاه به نفع دولت است.
عبادی گفت: قانون برای خدمت به مردم است و نباید شکل اجرای آن با دیگر استان های متفاوت باشد، مسئولان باید شهامت تفسیر قانون به نفع مردم را داشته باشند.
وی افزود: سیستم اجرایی خراسان جنوبی نیازمند تحول به لحاظ فکری و فرهنگی است که با کمک رسانه ها و استانداری قابل رفع است.
وی اظهار کرد: مدیران غیربومی که از دیگر استان های کشور به استان آمده اند معتقدند که قانون در این استان محتاطانه و سخت گیرانه انجام می شود و آن هم بیشتر به دلیل اقناع کامل مقام بالاتر کشوری در دستگاه است.
عبادی یادآور شد: آسفالت جاده بیرجند - قاین در دو سال گذشته رشد خوبی داشته، همه محور به پیمانکاران قوی سپرده شده است.
وی تصریح کرد: سرعت پیشرفت کار این محور قابل لمس است، از دولت انتظار داریم ،بدهی پیمانکاران را سریع تر پرداخت کند هر چند طبق عرف و ضابطه پیمانکار باید همیشه مقداری بدهی داشته باشد.
رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان جنوبی گفت: در بحث راه آهن هم کلنگ زنی آن چند سال پیش انجام شد و چشم انداز آن مناسب است.
وی افزود: در سال جاری در مجلس مصوبه ای در خصوص احداث راه آهن شرق کشور برای تسهیل اجرا مصوب شد.
وی ادامه داد: مسیر راه آهن از کالشور گناباد به بیرجند و زاهدان مسیری طولانی با اعتبار چندین هزار میلیارد تومانی است که پراخت 15 درصد آن هم برای دولت بالاست،در مجلس مصوب شد 15 درصد سهم دولت از صندوق توسعه ملی پرداخت شود.
عبادی با بیان اینکه مانع بسیار بزرگ برای فاینانس طرح هایی مثل راه آهن بیرجند در بودجه برداشته شده است گفت: راه اهن زیرساخت مهمی است که معدن و صنعت استان را فعال می کند.
وی افزود: 65 میلیارد تومان با کمک نمایندگان مجلس به بودجه عمرانی یا اعتبارات تملک دارایی استان افزوده شد.
وی اظهار کرد: بعضی وقت ها در رسانه ها گفته شده که رتبه خراسان جنوبی به لحاظ بودجه در آخر جدول است و این نوعی سیاه نمایی است ، این استان را با خراسان رضوی مقایسه می کنند که به هیچ وجه قابل مقایسه نیست.
وی تصریح کرد: همه جمعیت استان ما به اندازه شهرستان های سبزوار و نیشابور خراسان رضوی نیست و اینگونه مقایسه ها جنبه سیاه نمایی و ناامید کردن مردم دارد.
به گفته وی، بودجه خروجی از مجلس سال قبل با بودجه ورودی سال جاری مجلس برای استان را با هم مقایسه کرده و مدعی هستند کاهش یافته است این کار ها صحیح نیست.
عبادی گفت: سال 1395 ، 350 میلیارد تومان به بودجه استان در مجلس افزوده شد اما یکبار این موضوع اطلاع رسانی نشد که مردم خوشحال شوند،این کاری بی سابقه بود.
وی افزود: سال قبل رتبه نخست افزایش بودجه در مجلس برای استان ها را داشتیم و هیچ استانی به اندازه خراسان جنوبی افزایش بودجه نداشت اما هیچ رونامه ای این موضوع را اطلاع رسانی نکرد.
این نماینده مجلس اظهار کرد: بخشی از بودجه استان ها به شاخص جمعیت، محرومیت و وسعت بر می گردد، در کنار این شاخصه ها گرفتن ردیف اعتباری برای پروژه ها موجب افزایش بودجه می شود.
وی یادآور شد: هر چه ردیف اعتباری در بودجه بیشتر شود موجب افزایش بودجه می شود، در سال های گذشته به دلیل تحریم و سیاست های انقباضی دولت، گرفتن ردیف مشکل بود.
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از حضور با شکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن سال جاری افزود: این حضور با شکوه قلب مقام معظم رهبری را شاد و دشمنان ایران اسلامی را ناامید کرد.
عبادی گفت: حضور گسترده همواره موجب اقتدار کشور در سطح جهان و ناامیدی دشمن شده و دفاع از ولایت، قدرت دیپلماسی و امنیت کشور را در عرصه بین الملل افزایش می دهد.
*7559* 6054*خبرنگار-امیرشاهین نایبی فر* انتشار - مریم پنجابی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال