فرمانده مرزبانی خراسان جنوبی: آمار بسیاری از جرایم بین کارکنان به صفر رسید

بیرجند - ایرنا - فرمانده مرزبانی خراسان جنوبی گفت: مرزبانی استان تمامی سعی و تلاش خود را برای پیشگیری از وقوع جرم بین کارکنان به کار گرفته به طوری که آمار جرایم در بسیاری از موارد در استان به صفر رسیده است.

به گزارش ایرنا سرهنگ علی اصغر مسروری روز یکشنبه در مجمع استانی پیشگیری از وقوع جرم در نیروهای مسلح استان افزود: بی تردید رسیدن به این جایگاه مطلوب که رضایت فرماندهان و مسئولان نظام اسلامی و در راس آنها مقام عظمای ولایت را در پی دارد، مرهون تلاش و فداکاری های همه دلسوزان و خدمتگزاران صادق در همه نیروهای مسلح است.
وی گفت: مرزبانی خراسان جنوبی به عنوان عضوی از ناجا و خانواده نیروهای مسلح موظف به حفاظت از 460 کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان به عنوان ناامن ترین کشورهاست و اهتمام ویژه ای به شان، جایگاه و سلامتی نیروی انسانی دارد.
وی بیان کرد: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران براساس وظایف عامه خود مسئولیت پاسداری از ارزش های انقلاب اسلامی و استقرار نظم و امنیت را بر عهده دارد.
فرمانده مرزبانی خراسان جنوبی افزود: نیروی انتظامی رعایت کرامت و شخصیت انسانی که یک اصل مهم و بنیادی در نظام مقدس جمهوری اسلامی محسوب می شود را از مهمترین اولویت های خود می داند.
وی گفت: در سال های اخیر به موازات پیشرفت علم و تکنولوژی روز به روز بر وسعت امکانات و تجهیزات ناجا افزوده و ترتیب بیشتری بر اعمال روش های علمی و استفاده از علوم جرم شناسی شده است تا این جایگاه حفظ شود.
وی عنوان کرد: پرواضح است که در کنار پیشرفت تکنولوژی توجه به نیروی انسانی سالم و برخوردار از روحیه جهادی و انقلابی امری ضروری است.
سرهنگ مسروری افزود: کارکنان نیروهای مسلح بایستی برخوردار از شایستگی ها و خصایل برجسته منطبق با جایگاه قرآن و اسلام باشند لذا توجه به سلامت روح و روان و رفتار فردی و سازمانی در نیروهای مسلح حائز اهمیت است.
وی حفظ کرامت انسانی و پاسداشت حقوق مردم و کارکنان را از مهمترین دستورات سازمانی و دین مبین اسلام برشمرد و گفت: بدون شک نیروهای مسلح در نظام اسلامی بر گفتار و رفتار و عملکرد خود از معیارهای تعیین شده دین مبین اسلام پیروی می کنند.
فرمانده مرزبانی خراسان جنوبی به اقدامات انجام شده در حوزه های فرهنگی، آموزشی و اجتماعی مرزبانی استان اشاره کرد و افزود: 26 دوره آگاه سازی به مدت 846 ساعت با حضور در یگان های مرزی استان برگزار شد.
وی برگزاری هشت کارگروه امر به معروف و نهی از منکر و 240 جلسه اخلاق کاربردی به مدت 5400 نفر ساعت برای احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر را از دیگر اقدامات انجام شده در مرزبانی استان عنوان کرد.
وی گفت: برگزاری جلسات محفل انس با قرآن، 27 کمیسیون بررسی مشکلات سربازان، اردوهای تفریحی و سیاحتی با حضور 160 نفر از کارکنان وظیفه، تجهیز پاسگاه های مرزی به سیستم های الکترونیکی و اپتیکی برای کاهش سختی و فشار کار در یگان های مرزی و ارتقای سطح تحمل و سختی شرایط مرز، تجهیز پاسگاه های مرزی حداقل هر پاسگاه 200 جلد و راه اندازی کتابخانه و کانون فرهنگی سیار از دیگر اقدامات انجام شده در استان است.
سایت ایرنا خراسان جنوبی: www.irna.ir/skhorasan
کانال تلگرام: irnabirjand@
7557*3028
خبرنگار: رقیه محمدی * انتشار: رسول محمدحسنی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال