18 میلیارد ریال برای تکمیل آبرسانی به عشایر زیرکوه اختصاص یافت

بیرجند - ایرنا - مدیرکل امور عشایری خراسان جنوبی گفت: امسال 18 میلیارد ریال برای تکمیل طرح آبرسانی به 40 محله عشایری منطقه «بمرود» شهرستان زیرکوه اختصاص یافت.

غلامرضا قوسی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال برای این طرح 45 میلیارد ریال مصوب شده که با اختصاص کامل این اعتبار 40 کیلومتر خط انتقال اجرا خواهد شد.
وی بیان کرد: انتقال آب به این تعداد محله عشایری به احداث بیش از 92 کیلومتر لوله گذاری خط انتقال، احداث سه باب مخزن ذخیره آب، سه ایستگاه پمپاژ و بیش از 100 حوضچه نیاز دارد.
وی گفت: عملیات اجرایی این طرح از دهه فجر سال 93 آغاز شد و تاکنون برای اجرای آن هشت میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
مدیرکل امور عشایری خراسان جنوبی ادامه داد: هم اکنون این طرح 35 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای تکمیل آن به 12 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.
وی گفت: با بهره برداری از این طرح 600 خانوار عشایری در قالب 40 محله از مزیت آب بهداشتی سالم بهره مند می شوند و نیاز آبی عشایر منطقه تا افق 1405 تامین می شود.
جامعه عشایری استان با دارا بودن یک میلیون و 200 هزار راس دام، 34 درصد دام سبک استان را در اختیار دارد.
13 درصد جمعیت بیش از 760 هزار نفری خراسان جنوبی عشایر هستند که هفت درصد جمعیت عشایر کشور را شامل می شود و خراسان جنوبی از نظر تعداد جمعیت عشایری بعد از فارس، کرمان، سیستان و بلوچستان در جایگاه چهارم قرار دارد.
43 هزار و 489 نفر از عشایر استان در 135 کانون هدایتی و حمایتی، اسکان و ساماندهی شده اند.
سایت ایرنا خراسان جنوبی: www.irna.ir/skhorasan
کانال تلگرام: irnabirjand@
7556*3028
خبرنگار: حکیمه مصطفایی * انتشار: رسول محمدحسنی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال