" 12 اسفند" روز فراموش نشدنی برای رای اولی ها

بیرجند- شرکت در انتخابات برای اولین بار شیرینی و ابهت خاصی برای هر فرد دارد بطوری که این روز به عنوان یکی از روزهای فراموش نشدنی هر شخص در خاطره و اذهان تثبیت خواهد شد.

امروز 12 اسفند ، 43 هزار و 880 نفر رای اولی در خراسان جنوبی واجد شرایط برای شرکت در انتخابات مجلس نهم هستند که با حضور در پای صندوق های رای، بزرگترین اتفاق زندگی شان را تجربه می کنند.
هر چند توصیف شور و اشتیاق حاکم بر رای اولی ها هنگام حضور در پای صندوق های را نمی توان در قالب کلمه و جملات به تصویر کشید اما ذکر همین نکته بس که احساسی بسیار زیبا، تمام رای اولی ها را از ابتدای بامداد امروز به شوق اتفاقی بزرگ از خواب بیدار کرده است.
مشارکت گسترده رای اولی ها که برای اولین بار در انتخابات شرکت می کنند جلوه ای خاص به انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در خراسان جنوبی داده است.
امروز دختران و پسران بسیاری زیادی در این استان با در دست داشتن شناسنامه در صندوقهای رای حاضر شده اند تا در اوج جوانی بسیار هوشیار مسائل کشور را دنبال کنند و با وجود جوسازی های دشمنان انقلاب باز هم بیداری خود را به نمایش بگذارند.
یک رای اولی پس از انداختن رای خود در صندوق یکی از شعب بیرجند به خبرنگار ایرنا گفت: مردم ایران فهیم ، صاحب درک و بینش اند و در هنگام انتخاب ، بهترین را بر می گزینند.
"فاطمه سیگاری " افزود: حضور قشر جوان و نوجوان در انتخابات مجلس ، مشارکت اندیشه های نو در پیشبرد اهداف جامعه است.
به گفته وی، شرکت در انتخابات موجب ایجاد و تقویت روحیه نشاط و مسوولیت پذیری نوجوانان می شود.
یک رای اولی دیگر با ابراز خرسندی از اینکه در انتخابات شرکت کرده گفت: برای لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب و ادای وظیفه شرعی و قانونی خود در انتخابات شرکت کرده ام.
"نازنین ثانی"، شرکت در انتخابات را شرکت در تعیین سرنوشت آینده نظام و مردم توصیف کرد و ولایتمداری ، متدین بودن و داشتن صداقت و عدالت را از ویژگی های یک نماینده اصلح ذکر کرد.
یک جوان دیگر که برای اولین بار در انتخابات شرکت کرده بود گفت: مردم حق دارند در تعیین سرنوشت کشور تاثیر داشته باشند و انتخابات این حق را برای آنان به نتیجه می رساند.
"فرشاد عسکری" افزود: نمایندگان مجلس باید در راه رضای خدا گام بردارند و بگونه ای عمل کنند که مردم از آنها راضی باشند.
وی حضور حداکثری مردم در پای صندقهای رای را مشتی بر دهان یاوه گویان ، فتنه گران و استکبار جهانی دانست.
یک جوان 18 ساله گفت: حضور و مشارکت در انتخابات ، شعور و بلوغ سیاسی مردم ایران را به جهانیان نشان می هد.
"محمد نصری " اظهار داشت: حضور نوجوانان در عرصه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی از جمله انتخابات موجب نشاط و شادابی آنان می شود.
نماینده فرماندار بیرجند در شعبه 49 اخذ رای هم گفت: یک ساعت قبل از شروع زمان رای گیری ، مردم در محل این شعبه حضور یافته تا در حماسه انتخاب شرکت کنند.
"فاطمه کریم پور"، با بیان اینکه رای گیری این شعبه با رای یک مادر شهید آغاز شد افزود: در میان رای دهندگان افراد پیر و سالخورده و کسانی که علت بیماری با سختی به محل شعبه آمده بودند توجه مجریان انتخابات و افراد رای دهنده در شعبه را به خود جلب کرد.
وی حضور رای اولی ها در این شعبه را چشمگیر و با شکوه توصیف دانست و اظهار داشت: حضور پرشور مردم در این انتخابات تیری در قلب دشمن است.665/110

انتهای پیام /*

برچسب ها

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال