فرمانده سپاه خراسان جنوبی:

دفاع مقدس انقلاب اسلامی را بیمه کرد

بیرجند - ایرنا - فرمانده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی، گفت: رشادت های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس، انقلاب اسلامی ایران را بیمه کرده است.

سرهنگ علی قاسمی روز دوشنبه در همایش نقش بانوان ایثارگر دفاع مقدس، در بیرجند افزود: استکبار جهانی بعد از انقلاب فکر ضربه زدن به جمهوری اسلامی را در ذهن داشت و با این افکار شوم هشت سال جنگ را بر مردم ایران تحمیل کرد.
وی ادامه داد: آمریکا، اسرائیل و انگلیس که بعد از پیروزی انقلاب، جایی برای جولان و منافع خود در ایران نمی دیدند و از طرفی ترس از صدور انقلاب به منطقه خواب را از چشمان آنها گرفته بود، می خواستند انقلاب را در نطفه خفه کنند و حکومتی بر اساس موازین خودشان بنا نهند.
به گزارش ایرنا، سرهنگ قاسمی نقش دفاع مقدس را در ثبوت انقلاب تعیین کننده دانست و افزود: رزمندگان توانستند ضربه سهمگینی بر پیکره دشمن وارد کنند و انقلاب اسلامی ایران را صادر و به جهانیان معرفی کنند.
وی اظهار کرد: رزمندگان در دوران دفاع مقدس در راس امور توسل به خداوند متعال و ائمه معصومین (ع) را سرلوحه کار خویش قرار دادند و در گام دوم دفاع و رزم را بر اساس موازین اسلامی به پیش می بردند و این روحیه شهادت طلبی باعث این همه حماسه آفرینی در این دوران شد.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری، فرهنگ دفاع مقدس گنجینه و ذخیره است عنوان کرد: اصل توکل و توسل و انگیزه الهی رزمندگان، این دوران را به گنجینه ای تبدیل کرده که سال های سال سرلوحه و الگوی کشورهای اسلامی منطقه خواهد بود.
به گفته وی انگیزه الهی در جبهه های حق علیه باطل باعث شده بود که مدیریت جنگ الهی باشد و تمام عملیات ها با نام ائمه هدی (ع) و با استمداد از خداوند عز و جل عملیاتی شود.
وی بیان کرد: خود سازی و تمرین ایستادگی و مقاومت یکی دیگر از مهمترین محورهای اصلی رزمنده ها بود و شهدا اگر عروج می کردند و به لقاء الله می پیوستند اصل خود سازی را درک کرده بودند.
فرمانده سپاه خراسان جنوبی، شعار « هیهات من الذله » را اصلی ترین شعار محوری دفاع مقدس دانست و افزود: ملتی که شهادت، جانبازی و اسارت در آن موج می زند، ذلت و خواری در آن معنایی ندارد و هیچگونه ذلتی را نمی پذیرد.
وی با اشاره به نقش بانوان در دوران دفاع مقدس، اظهار کرد: بانوان با نقش آفرینی در سنگر های حق علیه باطل حماسه های عظیمی آفریدند که باید به عنوان افتخار از آن یاد شود.
به گفته وی حضور بانوان رزمنده در خط مقدم جبهه و پشتیبانی جمع عظیم بانوان ایرانی در بیمارستان ها، مدارس و پایگاه ها برای کمک به رزمنده ها و جلوگیری از نفوذ دشمن، قابل قدردانی است و این تلاش ها به جهانیان نشان داد که اگر امر رهبری باشد حتی بانوان هم دست از مبارزه با کفر بر نخواهند داشت.
وی بیان کرد: بانوان در دوران دفاع مقدس هفت هزار شهید را تقدیم انقلاب کردند که تعداد زیاد بانوان ایثارگر و جانباز در این دوران هم قابل قدردانی است.
وی ادامه داد: زنان در دوران جنگ سه وظیفه پشتیبانی، حضور و حفظ آثار دفاع مقدس را برعهده داشتند و نقش زنان در تمامی عرصه های انقلاب کمتر از مردان نبوده است.
*3215**2047**خبرنگار- محمدرسول ابراهیمی اسفدن*انتشار دهنده- عباسقلی اشکورجیری*

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال