اعتکاف برای ترویج روحیه اسلامی در جامعه و دوری از آلودگی است

بیرجند - ایرنا - رئیس تبلیغات اسلامی درمیان با بیان اینکه اعتکاف فرصتی برای خود سازی انسانهاست، گفت: اعتکاف آیین معنوی برای ترویج و توسعه روحیه اسلامی و انقلابی اقشار مختلف جامعه و دوری از آلودگی است.

حجت الاسلام محمد هادی نودهی روز شنبه به ایرنا افزود: اعتکاف نقطه اوج تحول انسانی و حرکت از طبیعت به فطرت است و در این ایام زمینه این تحول فراهم می‌شود.
وی با بیان اینکه مراسم معنوی اعتکاف امسال در 27 باب مسجد این شهرستان برگزار می شود، یادآور شد: با توجه به اهمیت جایگاه اعتکاف ،مسئولان تلاش کنند تا مراسمی با شور معنوی بالا برگزار کنیم.
وی عنوان کرد: در راستای تبلیغ و اطلاع‌رسانی دینی و تغذیه فکری معتکفین، بسته های فرهنگی شامل بروشور، کتابچه و پوستر توزیع می‌شود.
وی اضافه کرد: امسال با توجه به نسبت جمعیت شهرستان(57هزار نفر)، استقبال خوبی در روستاها برای شرکت در مراسم اعتکاف شده است.
به گفته وی سال گذشته 700 نفر در مراسم اعتکاف شرکت کردند و اعضای ستاد آیین معنوی اعتکاف شهرستان نیز 29 میلیون ریال برای برگزاری این مراسم کمک کردند.
این مسئول ادامه داد: در سال جاری برای برگزاری هر چه بهتر این مراسم نیازمند کمک مسئولان، مردم و خیرین هستیم.
مراسم اعتکاف روزهای 13 ، 14 و 15 ماه رجب برگزار می شود که سال گذشته 12 هزار و 942 نفر در این مراسم شرکت کردند که از این تعداد 10 هزار و 878 نفر زن و دو هزار و 862 نفر مرد بودند.
پیش بینی شده است که این تعداد در سال جاری افزایش یابد، مراسم اعتکاف پارسال در 232 مسجد استان برگزار شد.
هزینه شرکت در مراسم معنوی مذکور 300 هزار ریال برای هر نفر اعلام شد در صورتی که خیران تامین بخشی از هزینه های ثبت نام را تقبل کنند هزینه دریافتی از متقاضیان کاهش می یابد.
شهر اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان در 105کیلومتری شرق بیرجند قرار دارد.
2047/7556

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال