620 امدادگر دوره های امداد تخصصی را پشت سر می گذارند

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به برگزاری دوره های تخصصی امداد و نجات در بخشهای مختلف، گفت: تا پایان سال 620 امدادگر استان در این دوره ها آموزش می بینند.

ˈمحمد علی کاووسیˈ در حاشیه برگزاری اولین دوره نجات در ارتفاع خراسان جنوبی که در بشرویه برگزار در گفت و گو با خبرگزای جمهوری اسلامی افزود: امسال جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اقدام به برگزاری دوره های تخصصی امداد و نجات در کوهستان، سیلاب، جاده و آوار کرده است.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی خاطرنشان ساخت :در رشته امداد نیز دوره های اسکان و تغذیه اضطراری را برگزار کرده ایم.
وی از برگزاری دوره های تخصصی امداد و نجات استانی در شهرستانها خبر داد و گفت: امسال شاهد برگزاری دوره های حمایت روانی در سربیشه، پشتیبانی در فردوس و نجات در ارتفاع در بشرویه بودیم.
کاووسی با تاکید بر نقش اساسی و حیاتی امدادگران در کمک رسانی در وقوع بحران و حوادث، افزود: جمعیت هلال احمر و مدیریت بحران بدون برخورداری از نیروهای امدادی توانا و آماده در انجام عملیات راه به جایی نمی برد.
معاون امداد و نجات هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به اینکه باید چگونه همزیستی با بلایا را آموخته و آنرا به دیگران نیز انتقال دهیم، اظهار داشت : در دنیایی که هر روز شاهد وقوع حوادث مختلف طبیعی و انسانی هستیم نقش امداد و نجات باید پررنگ و با اهمیت باشد.
وی با بیان این که مردم ایران اسلامی همیشه انسان دوستی خود را به جهانیان نشان داده اند، یادآور شد: داوطلبان امدادگر نمونه ی بارز بشر دوستان هستند که در راه کمک به هم نوع حتی از جان خود مایه می گذارند 110

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال