406 امدادگر هلال احمر خراسان جنوبی درجه دار شدند

بیرجند - معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: تاکنون 406 نفر از امدادگران استان درجه نجاتگری و امدادگری درجه2 و سه دریافت کرده اند.

ˈمحمد علی کاووسیˈ در ارائه عملکرد امداد و نجات هلال احمر خراسان جنوبی افزود: طی سال گذشته 10 هزار و 965 نفر در استان آموزشهای امدادی را فرا گرفتند که این تعداد نسبت به سال قبل از آن 113 درصد رشد داشته است.
وی اظهار داشت: در این مدت 5526 نفر موفق به گذراندن دوره های داوطلبی جمعیت هلال احمر شدند.
وی با اشاره به تربیت 775 امدادگر در خراسان جنوبی ادامه داد: پارسال 90 نفر دوره های تخصصی امداد، 223 نفر دوره های تخصصی نجات و 456 نفر نیز دوره های باز آموزی را فرا گرفتند.
وی به ارائه خدمات امداد به بیش از 2400 نفر در جاده های خراسان جنوبی در سال گذشته اشاره کرد و افزود: هلال احمر این استان در سال 90 بیش از 336 فقره حادثه را پوشش داده است.
وی با اشاره به عملکرد این حوزه در طرح نوروزی افزود: با راه اندازی سامانه ایران 147 به نام مدیریت حوادث و سوانح، اطلاعات حوادث و سوانح لحظه به لحظه از طریق اینترنت قابل دسترسی است.
کاووسی بیان کرد: در طرح امداد و نجات نوروزی 15 پایگاه ثابت و سیار با 103 تیم عملیاتی 69 حادثه را پوشش دادند.
معاون امداد و نجات هلال احمر خراسان جنوبی گفت: حوادث جاده ای در این مدت با 41 مورد بیشترین تعداد حوادث را به خود اختصاص داد و بقیه سوانح شامل امدادرسانی در طوفان، حوادث شهری و کوهستان بوده است.
وی گفت: در این ایام به 6444 خانوار حادثه دیده خدمات امدادی ارائه شد.665/110

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال